Načítavanie údajov ...

MOL liga pripravená na novú sezónu, v súvislosti s koronavírusom 8-stranový manuál pre kluby

Peter Brunovský (riaditeľ MOL ligy): „Očakávame vyrovnanejšiu súťaž ako v predchádzajúcich ročníkoch“

Nielen udalosti súvisiace s pandémiou koronavírusu, ale aj nečakané odhlásenie jedného z tradičných účastníkov spoločnej slovensko-českej súťaže zamestnávalo v uplynulých týždňoch vedenie MOL ligy. Riaditeľ súťaže deň pred začiatkom nového ročníka hlási, že liga sa môže začať, aj keď sa všetci musíme pripraviť na určité obmedzenia pre naďalej pretrvávajúci výskyt ochorenia COVID-19.

Už vo štvrtok sa začne MOL liga 2020/2021. Je všetko pripravené na reštart ligovej ženskej hádzanej v SR a ČR?
– My sme pripravení, ale, samozrejme, niekde sú problémy väčšie, inde menšie. Následky koronakrízy sa určite prejavili v družstve Veselí nad Moravou, ktoré sa krátko pred začiatkom súťaže muselo z finančných dôvodov odhlásiť a liga bude mať napokon párny počet – dvanásť účastníkov.

Spôsobuje pokračujúce šarapatenie vírusu COVID-19 problémy v súvislosti s ligovými duelmi?
– Samozrejme, už celá príprava bola týmto poznačená a ovplyvnila všetky kluby. Obavy, že by vírus opäť mohol zasiahnuť do diania, sú tu stále. Ako boli, tak aj budú, predpokladáme počas celého ročníka. Riadime sa však opatreniami hlavného hygienika a Úradu verejného zdravotníctva.

Na čo sa musia pripraviť aktéri duelov i fanúšikovia v halách?
– Pripravili sme osemstranový manuál ako postupovať pri organizácii zápasov, v ktorom je podrobne rozpracované všetko od príchodu aktérov až po ich odchod. Ako sa majú správať hráči, funkcionári, delegované osoby či diváci v rámci objektu i počas zápasov. Kluby sa musia riadiť týmito usmerneniami a dbať na ich dodržiavanie. Manuál vychádza z nariadení hlavného hygienika a ÚVZ, my sme ho rozpracovali detailnejšie pre naše potreby.

Pomohlo by finančná podpora zo strany štátu v súvislosti s testovaním jednotlivých tímov?
– V pondelok sa na Úrade vlády SR uskutočnilo stretnutie prezidentov športových zväzov a organizátorov významných športových podujatí (napr. maratóny, pozn.), kde sa zaoberali aj touto otázkou. Predstavitelia zväzov dostali prísľub, že by sa mal na to uvoľniť balík finančných prostriedkov. Potom by sa to testovanie, ktoré je nákladnou záležitosťou, mohlo robiť. Pri dlhodobých súťažiach jednorazové testy nevyriešia túto problematiku. Je potrebné pravidelnejšie testovanie, a to je možné zvládnuť len za podpory zo strany štátu.

Aké sú vaše očakávania pred týmto ročníkom po špecifickom období, ktoré do určitej miery stále pretrváva?
– Očakávame vyrovnanejšiu súťaž ako v predchádzajúcich ročníkoch, kedže prišlo k preskupeniu síl z pohľadu hráčskych kádrov jednotlivých účastníkov. V popredí počítame so štandardne kvalitnými družstvami, ku ktorým sa určite pridá na základe posilnenia tímu vlaňajší nováčik z Dunajskej Stredy.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.facebook.com/hcdacofficial

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022