MOL liga: Prvé víťazstvo Iuventy, Slavia aj tretíkrát víťazne

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce museli do 3. kola čakať na prvé víťazstvo v MOL lige žien 2022/2023. Zverenky trénera Petra Kostku ho dosiahli na palubovke AHT HC Tatran Stupava, kde v sobotu vyhrali 37:28 aj vďaka 12 gólom reprezentačnej krídelníčky Martiny Popovcovej. Ten na strane domácich konkurovala Lucia Kovácsová, autorka 10 gólov. Zemplínčanky svojmu súperovi unikli až v závere I. polčasu, v 24. min viedli len 14:12. Po zmene strán sa rýchlo odpútali na dvojciferný rozdiel a potom už nebolo o zisku dvoch bodov v ich podaní pochybností.
Ešte jednoznačnejší priebeh mal duel v Kynžvarte, kde Zlín odohral v prvom polčase vyrovnanú partiu a zaostával o jediný gól, ale potom podľahol zverenkám trénera Petra Sabadku dvanásťgólovým rozdielom 29:41. Zlínčanky uzatvárajú aktuálne poradie, na ktorého čele je DHC Slavia Praha. Pražanky uspeli aj v treťom súboji sezóny, keď si poradili so Sokolom Písek hladko 33:23 a o skóre preskočili DHK Baník Most i HK Slovan Duslo Šaľa. Z prvého triumfu v ročníku sa radovali hádzanárky DHK Zora Olomouc, ktoré využili domáce prostredie proti DHC Sokol Poruba (31:28).

Výsledky sobotňajších 3. kola MOL ligy žien 2022/2023:
AHT HC Tatran Stupava – MŠK Iuventa Michalovce 28:37 (15:21)
Najviac gólov: L. Kovácsová 10/5, Bahorecová 6, Mária Holešová 3 – Popovcová 12, Dvorščáková 7/3, Humelová 5
pok. hody: 5/5 – 4/4, vylúčené: 4 – 7, ČK: 47. Krivokapičová (Iuventa) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Bohuniczký a Szerencsés (obaja SR), 185 divákov

Házená Kynžvart – Handball Club Zlín 41:29 (17:16)
Najviac gólov: Patrnčiaková 9, Tesařová 6 – Daňková 9/6, Ševčíková 5

DHK Zora Olomouc – DHC Sokol Poruba 31:28 (15:12)
Najviac gólov: Machačová a Kuxová po 5 – Farářová 12/6, Mrózková 5

DHC Slavia Praha – Sokol Písek 33:23 (17:10)
Najviac gólov: Vostárková 8 – Korešová 11/5, Stellnerová 7