MOL liga: Šaľa dominovala v Zlíne, Most zaváhal s Olomoucom

Ani takmer mesačná prestávka nepribrzdila hádzanárky HK Slovan Duslo Šaľa v rozlete. Hneď v prvom dueli po pauze opäť predviedli dobrú tohtosezónnu formu, keď v rámci 8. kola MOL ligy žien deklasovali v Zlíne domáci tím 46:28 (24:11) a potvrdili svoju líderskú pozíciu so stopercentnou bilanciou. Šalianky mali raketový vstup do zápasu, v 18. min vyhrávali už 14:3. O ich víťazstve nebolo pochýb už po prvom polčase. Svoj trinásťgólový náskok potom ešte mierne zveľadili a pripísali si na konto ôsmy triumf v aktuálnej edícii slovensko-českej súťaže.
Prekvapenie sa zrodilo v Moste, kde miestny DHK Baník len remizoval s DHK Zora Olomouc 25:25 (14:14), a tak Šaľa zvýšila náskok na čele na tri body. Hráčky úradujúceho českého majstra boli napokon rady, že získali aspoň bod. Olomoučanky ich trápili celý duel, necelé tri minúty pred koncom viedli 25:23, ale potom dvakrát inkasovali. Remízu zariadila desať sekúnd pred koncom Adéla Stříšková.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 8. kola MOL ligy žien 2022/2023:
Handball club Zlín – HK Slovan Duslo Šaľa 28:46 (11:24)
Najviac gólov: Daňková 10/2, M. Sekulová 4, Gabrhelová a Kolářová po 3 – Ščípová 10/8, B. Königová 8, L. Ratvajská 6
pok. hody: 2/2 – 8/8, vylúčené: 3 – 5, rozhodovali: Fukala a Mohyla (obaja ČR)

DHK Baník Most – DHK Zora Olomouc 25:25 (14:14)
Najviac gólov: Cholevová 7/1, Andrýsková a Mikulčík po 4, Stříšková 4/2 – Smějová 5/2, Jansová a T. Fryčáková po 4, Kuxová 4/2