Načítavanie údajov ...

MOL Liga: Šesť účastníkov MOL ligy chce do európskych pohárových súťaží

Zo Slovenska sa prihlásili ženské kluby MŠK Iuventa Michalovce a HC DAC Dunajská Streda, z mužských tímov Tatran Prešov a MŠK Považská Bystrica

V nadchádzajúcej sezóne európskych pohárových súťaží v hádzanej sa rysuje bohaté zastúpenie z MOL ligy žien. Takmer polovica aktuálnych účastníkov spoločnej slovensko-českej súťaže prejavila záujem o štart na európskej scéne. „Sme pyšní, že až šesť tímov z MOL ligy sa uchádza o účasť na európskej pohárovej scéne. Ide o kvarteto z Česka. Úradujúci šampión DHK Baník Most požiadal o zaradenie do Ligy majstrov, vicemajster DHC Slavia Praha sa prihlásil do Európskeho pohára a do tejto v hierarchii tretej najvýznamnejšej súťaže sa chcú zapojiť aj TJ Sokol Písek a HK Hodonín. Týmto dvom klubom však na základe postavenia v konečnom poradí uplynulého ročníka neprináleží právo štartu, a tak potrebujú odobrenie od Európskej hádzanárske federácie. Zo slovenských klubov sa   do Európskeho pohára prihlásili MŠK Iuventa Michalovce a HC DAC Dunajská Streda. Iuventa je síce majster, ale keďže v Lige majstrov by nemohla hrať, nemal by byť problém s tým, že si namiesto Európskej ligy zvolila v hierarchii nižší Európsky pohár,“ informoval športový sekretár a riaditeľ súťaží Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Peter Brunovský.

Zemplínčanky a Dunajskostredčanky však nebudú jedinými slovenskými tímami v pohárovej Európe. „Z mužských tímov prejavili záujem Tatran Prešov a MŠK Považská Bystrica. Tatran sa prihlásil do Európskej ligy, ktorá nahradila od vlaňajška niekdajší Pohár EHF. Hráči MŠK Považská Bystrica budú účinkovať v Európskom pohári, ktorý sa predtým hral pod názvom Vyzývací pohár (Challenge Cup). Šarišania i Považania svoju účasť potvrdili. Do 28. júna je ešte čas, ale nepredpokladám, že by pribudol ešte niekto ďalší,“ dodal Brunovský.

Slovensko tak bude mať v sezóne 2021/2022 štvornásobné zastúpenie, čo je o jeden tím viac ako v predchádzajúcich troch ročníkoch. K tradičnému triu Iuventa, Tatran a MŠK premiérovo pribudol DAC.

V uplynulej sezóne zastupovala slovenskú hádzanú trojica klubov – Tatran Prešov v Európskej lige, MŠK Považská Bystrica v Európskom pohári (muži) a Iuventa Michalovce v Európskej lige (ženy).

Žreb európskych pohárových súťaží s výnimkou Ligy majstrov (tú vyžrebujú už v piatok 2. júla 2021, pozn.) je na programe v utorok 20. júla vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.eurohandball.com

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022