Načítavanie údajov ...

MOL liga: Slavia v Šali s novým trénerom, Urbana nahradil Salač

DHC Slavia Praha vymenil hlavného kormidelníka ženského družstva

MOL liga hádzanárok 2021/2022 bude po jedenapolmesačnej prestávke pokračovať od stredy 5. januára 2022, keď je na programe predohrávka 13. kola AHT HC Tatran Stupava – HC DAC Dunajská Streda.

Ešte krátko po jesennej časti súťaže, ktorú hráčky DHC Slavia Praha zakončili nerozhodným výsledkom s DHK Zora Olomouc 24:24, prišlo k zmene na trénerskej lavičke tímu z metropoly ČR. Slavistky sa následne predstavili v 3. kole Európskeho pohára, v ktorom ich vyradil Sokol Písek (35:34, 22:27), čo boli posledné zápasy pre ich slovenského kouča Františka Urbana. Toho nahradil Jan Salač, ktorý už viedol svoje zverenky v decembrovom zápase štvrťfinále Českého pohára proti tímu Házená Kynžvart (26:33). Salač doteraz pôsobil pri juniorských družstvách pražského klubu. V MOL lige zažije premiéru od nástupu do funkcie kouča žien Slavie v sobotu 8. januára, keď sa jeho hráčky predstavia v Šali proti tabuľkovému susedovi HK Slovan Duslo.

„Vedenie klubu DHC Slavia Praha sa k 22. novembru 2021 dohodlo s Františkom Urbanom na ukončení jeho činnosti v pozícii hlavného trénera družstva žien. Ďakujeme mu za dvaapolročnú namáhavú a dobrú prácu. Vďaka jeho pracovnému nasadeniu a odborným znalostiam s ním počítame aj na ďalšie obdobie. Dôvodom tejto zmeny sú interné záležitosti klubu,“ uviedol na klubovom webe Richard Toman, predseda správnej rady DHC Slavia Praha, k výmene Urbana, ktorý v uplynulej sezóne doviedol svoje zverenky do štvrťfinále Európskeho pohára a až do finále národného play-off. V boji o titul nestačili na favorizovaný DHK Baník Most. Aktuálne patrí hráčkam Slavie v tabuľke MOL ligy 2021/2022 ôsma priečka s bilanciou 5 – 1 – 6. Urban je niekdajší úspešný kouč majstrovskej Iuventy Michalovce, v minulosti pôsobil aj ako asistent reprezentačného trénera Jána Packu.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: iuventa-zhk.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022