Načítavanie údajov ...

MOL Liga: Slovenského nováčika v MOL lige povedie R. Popluhár, hráčsky káder zatiaľ tajomstvom

Najvyššia ženská súťaž vďaka projektu AHT HC Tatran Stupava opäť aj v bratislavskom regióne

Na mapu klubov spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok pribudne nový klub. V jubilejnom 20. ročníku MOL ligy žien bude účinkovať Akademický hádzanársky tím HC Tatran Stupava. „O túto súťaž sme mali záujem aj v predchádzajúcom období, ale vtedy sme sa z rozličných dôvodov neprihlásili. Odhodlali sme sa až tento rok. Do súťaže ideme s plnou vážnosťou a snahou obstáť čo najlepšie. Nechceme byť totálny outsider,“ uviedol na utorkovej tlačovej konferencii pri príležitosti porady klubov a žrebu nového ročníka prezident stupavského klubu Ján Papaj.
Po rozhodnutí vedenia ŠŠK Prešov neprihlásiť sa do nadchádzajúceho ročníka MOL ligy pre nedostatok hráčok hrozilo, že zo Slovenska nebude v súťaži účinkovať ani minimálny počet štyroch klubov. Na scéne sa však vďaka iniciatíve ľudí zo stupavského klubu v spolupráci s Bratislavským krajským zväzom hádzanej a Slovenským hádzanárskym zväzom zrodil tento projekt. „V bratislavskom regióne sa dlhodobo nehrá najvyššia ženská súťaž, pritom je tu potenciál s klubmi ako ŠKP Bratislava, Stupava či Malacky. Ako dobrý príklad máme Dunajskú Stredu, kde začínali postupne. Aj my musíme nejako začať, ale chceli by sme tento projekt udržať na dlhšie obdobie,“ pokračoval Papaj.
Predstavitelia AHT zatiaľ neodkryli zloženie hráčskeho kádra. „Máme zoznam mien, o ktorých uvažujeme. Už sme niektoré hráčky aj oslovili, ale konkrétne mená zatiaľ nechcem prezrádzať. Prioritne nám ide o vlastné hráčky, naše odchovankyne, potom o tie pôsobiace inde v rámci Bratislavského kraja, samozrejme, so súhlasom ich klubov. Tie by mali tvoriť gro kádra, ktorý by sme chceli mať čo najskôr pokope. Nebudeme sa brániť ani hráčkam z iných regiónov, ktoré tu študujú či pracujú. Prevažne pôjde o mladé hádzanárky. Chceme, aby sa u nás mohli hádzanársky rozvíjať, čoho garantom bude tréner. Ak bude tento projekt úspešný, tak to bude na prospech nielen stupavskej hádzanej, ale aj pre celý región. V mládežníckych kategóriách máme zastúpenie v ligových súťažiach žiačok a dorasteniek, ale v ostatných rokoch chýbal vrchol pyramídy v podobe účasti ženského tímu v najvyššej súťaži,“ tvrdí šéf klubu zo Stupavy, ktorý je pripravený na sezónu 2021/2022 aj z ekonomického hľadiska. Potenciálni uchádzači o účasť v MOL lige z radov prvoligistov zvyčajne odmietali možnosť štartu pre finančnú náročnosť. „Spočítali sme si to a mali by sme to z finančného hľadiska zvládnuť.“
Nováčika povedie Róbert Popluhár, ktorý je v hádzanárskych kruhoch známy predovšetkým ako úspešný mládežnícky kouč. V minulosti viedol na vrcholných podujatiach ako ME a MS reprezentáciu kadetiek.
„Má u nás na starosti hádzanársku akadémiu a zároveň pôsobí ako tréner pri mládežníckych družstvách. V minulosti pôsobil aj na najvyššej ligovej úrovni doma i v zahraničí, takže z nášho pohľadu to bola jasná voľba,“ poznamenal pre slovakhandball.sk manažér klubu Rudolf Draškovič.
Družstvo zo Záhoria bude svoje ligové zápasy hrávať v Stupave, resp. pri televíznych prenosoch v Bratislave. „Stupavská hala nie je pre televízne prenosy úplne ideálna. Naším domovom bude pri televíznych zápasoch zrejme nová hala Domu športu, kde budú vytvorené vhodné podmienky na prenos,“ dodal Papaj.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: SZH

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny autopartner SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022