Načítavanie údajov ...

MOL Liga: Spokojnosť víťaza i zdolaného

Klubová sezóna hádzanárok na Slovensku vyvrcholila stredajšími stretnutiami play-off, v ktorých sa rozhodlo o držiteľoch jednotlivých cenných kovov. Najväčšia spokojnosť zavládla v tábore hádzanárok MŠK Iuventa Michalovce, ktoré po dvoch rokoch (vlaňajší ročník bol pre koronavírus anulovaný, pozn.) opäť získali majstrovský titul – celkovo už trinásty v histórii.

Zemplínčanky prešli vyraďovacou časťou bez zaváhania, keď obe série – v semifinále proti ŠŠK Prešov a vo finále s HC DAC Dunajská Streda – vyhrali 2:0 na zápasy. „Tieto série sa nedajú porovnávať svojou náročnosťou. Stretnutia o zlato proti DAC boli oveľa ťažšie. Som nesmierne rád, že sme sériu zvládli v dvoch dueloch. Bol to náš cieľ, aby sme to tak dokázali. To sa aj podarilo, a tak si užijeme majstrovské oslavy. Od pondelka ideme opäť pracovať a pripravovať novú sezónu,“ uviedol tréner Iuventy Ján Beňadik, ktorý v michalovskom klube zastáva aj pozíciu športového riaditeľa.

Napriek neúspešnému boju o titul vládla spokojnosť aj v Dunajskej Strede. Finálový debutant potrápil favorita. „Napriek dnešnej prehre necítim sklamanie. Myslím si, že sme odviedli dobrú robotu a výsledkom je zisk strieborných medailí. Podľa môjho názoru sme proti silnému súperovi odohrali dva dobré zápasy. Prehrali sme s kvalitnejším družstvom, ktoré hralo dnes lepšiu hádzanú a musíme mu k titulu zagratulovať. Verím, že o rok sa tu opäť stretneme s Michalovcami a pokúsime sa im revanšovať,“ povedal maďarský kouč DAC Viktor Debre a po všeobecnom hodnotení vyvrcholenia play-off pridal aj slová k stredajšiemu druhému finále, ktoré sa hralo na dunajskostredskej palubovke: „Bol to pre nás náročný zápas. Obzvlášť, keď sme nastúpili proti veľmi silnému súperovi, ktorý momentálne disponuje väčšou hernou kvalitou ako my a musím uznať, že vo všetkom bol aj lepší. Vydali sme zo seba maximum, ale nestačilo to. Chceli sme si vybojovať rozhodujúci tretí duel a povedali sme si, že sa pokúsime doma uspieť. Napriek nášmu nespornému odhodlaniu to nevyšlo, keďže súper držal opraty súboja vo svojich rukách a dosiahol jasné víťazstvo. Páčil sa mi však prístup mojich dievčat, bol výborný. Nevzdávali sa, príkladne bojovali a aj v kritických chvíľach sme sa dokázali zdvihnúť. Prejavila sa už aj únava, ktoré priniesla do našej hry chyby, ale neustále sme sa pokúšali aj zmenami obrany niečo urobiť s vývojom stretnutia. Samozrejme, nevyhli sme sa ani zaváhaniam, ale dievčatá dobre pristúpili k finále a myslím si, že sa môžeme tešiť z 2. miesta. Pre nás je to dobrý výsledok a o rok sa pokúsime znova a možno budeme oslavovať my.“

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Július Nagy

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022