Načítavanie údajov ...

MOL Liga: V Iuvente radosť z výhry i sklamanie, tréner Mosta ocenil korektné vyvrcholenie MOL ligy

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v poslednom zápase MOL ligy 2020/2021, ale po záverečnom hvizde boli smutné napriek tomu, že zdolali svojho najväčšieho konkurenta v boji o prvenstvo. Zverenky trénera Jána Beňadika si v sobotu poradili v Chemkostav aréne s DHK Baník Most 19:18 (10:9), ale na zisk trofeje im to nestačilo. „Som rád, že sme vyhrali a potvrdili sme výhodu domáceho prostredia, ale na druhej strane sme do tohto šlágra išli s ambíciou vyhrať o šesť gólov, aby sme si vybojovali celkové víťazstvo v súťaži, čo sa nám, žiaľ, nepodarilo, takže z tohto pohľadu sme sklamaní,“ poznamenal po stretnutí Beňadik.

Hráčky Iuventy potrebovali zmazať päťgólové manko, keďže nedávno na palubovke Mosta podľahli 23:28. Do záverečnej desaťminútovky išli síce s dvojgólovým náskokom, ale svoje vedenie už nedokázali zvýrazniť, a tak si na jubilejný desiaty triumf v slovensko-českej súťaži musia počkať. „Obranu sme mali výbornú, ale v útoku sme nepremieňali šance. Dokázali sme si vypracovať gólové príležitosti, ale naša koncovka bol kameň úrazu. Každá jedna z nás vydala zo seba maximum, ale napokon to nestačilo,“ smutne skonštatovala Adriána Holejová, so 4 gólmi druhá najlepšia michalovská strelkyňa v sobotňajšom súboji dvoch špičkových tímov.

Foto: Peter Brendza

Konfrontácia v Moste bola plná búrlivých emócií. Odveta na Zemplíne sa niesla v korektnom duchu, čo ocenil aj kouč hostiek. „V prvom rade chcem veľmi poďakovať Slovenskému zväzu hádzanej, rozhodcom, delegátovi a, samozrejme, aj hráčkam a trénerovi Iuventy za to, akým spôsobom sa odohral tento zápas. A to najmä po tom, čo sa dialo u nás, kde to bolo veľmi vyhrotené. V Michalovciach to bol korektný duel, v ktorom síce z pohľadu divákov padlo málo gólov, ale bol to typický boj o titul. Každý pohár sa cení, tento je pre nás o to cennejší, že sme jeho zisk zavŕšili na michalovskej palubovke, kde sa z dlhodobého hľadiska príliš nevyhráva. Myslím si, že sme predviedli perfektnú hru v obrane. Bola tvrdá, ale férová a najväčšou prekážkou pre domáce bola brankárka Dominika Müllnerová,“ zhodnotil sobotňajšie dianie tréner DHK Baník Ondřej Václavek.

DHK Baník Most inkasoval rozhodujúci gól v 59. min z pokutového hodu, ktorý premenila Lívia Klučková. Predtým však viackrát podržala úspešnými zákrokmi svoje družstvo už spomenutá brankárka, ktorá si mohla vychutnať radosť z celkového triumfu v súťaži. Pre Most to bol tretí v histórii súťaže. „Bol to veľmi náročný a vyrovnaný duel. Vedeli sme, že to bude tesný súboj. Predovšetkým sme chceli zachytiť začiatok, aby nám Michalovčanky v úvode neušli. To sa nám aj podarilo, domáce nemali výraznejší náskok, čo sa ukázalo ako rozhodujúce. Potom to museli postupom času viac otvoriť, prišli aj chyby a práve na to sme sa spoliehali,“ povedala Müllnerová.

Foto: Peter Brendza

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://iuventa-zhk.sk/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022