Načítavanie údajov ...

MOL liga: V Michalovciach repríza finále slovenského play-off

Program 4. kola MOL ligy žien otvorí v piatok 24. septembra od 17.30 h šláger MŠK Iuventa Michalovce – HC DAC Dunajská Streda. Do uplynulého víkendu to boli dva tímy, ktoré v doterajšom priebehu súťaže mali stopercentnú bilanciu. Dunajskostredčanky o ňu prišli domácou prehrou s DHK Baník Most (23:28), ktorý tým odčinil predchádzajúce zaváhanie na svojej palubovke s Iuventou (25:27). Hráčky DAC, ak chcú zostať v kontakte s favorizovaným duom, potrebujú uspieť a tiež zabodovať u súpera.

V repríze finále slovenského play-off to však bude náročná úloha, keďže Michalovčanky ťahajú víťaznú šnúru. „Veľmi nás teší, že zatiaľ sme všetko vyhrali a aj do zápasu s DAC pôjdeme dobre pripravené. Verím, že sa naša svedomitá letná príprava ukáže aj v tomto náročnom dueli. Proti Dunajskej Strede očakávame vyrovnanú konfrontáciu veľmi dobrej úrovne, v ktorej budú rozhodovať detaily,“ tvrdí pravá krídelníčka Zemplínčaniek Bibiana Štefaniková a k aktuálnej výbornej fazóne svojho družstva poznamenala: „Myslím si, že sa na našich výkonoch a forme odzrkadľuje to, že sme v lete tvrdo trénovali. Tréneri nás dobre pripravujú na náročné súboje, ako nás čaká aj v piatok. Výhra v Moste nás len posunula ďalej a ešte viac motivovala k ďalším víťazstvám.“

Úradujúci slovenský šampión sa bude spoliehať aj na výhodu svojej palubovky. „Určite je to pre nás lepšie, že môžeme využiť výhodu domáceho prostredia, ako aj to, že dievčatá z Dunajskej Stredy čaká dlhá cesta k nám. Pre súpera je to citeľné oslabenie, že mu chýbajú tri opory, ale aj tak nič netreba podceniť. Napriek tomu majú veľmi dobrú kvalitu celého družstva,“ dodala členka reprezentačného kádra SR.

V uplynulej sezone sa oba tímy stretli v lige štyrikrát a v dueloch sa zrodili tesné výsledky. DAC vyhral raz, a to doma. Momentálne sa musí vyrovnať nielen s citeľnými absenciami (Oguntoye, E. Rajnohová, N. Némehtová), ale aj s náročným programom pozostávajúcim zo súbojov s medailistami uplynulej sezóny. „Na zápas s Iuventou sa poctivo pripravujeme a určite sa chceme pobiť o víťazstvo. Na každý duel nastupujeme s tým, že chceme vyhrať, ale dobre vieme, že Michalovce nebudú ľahkým súperom. Uvedomujeme si, že to nebude jednoduché, lebo máme zopár zranených hráčok, ale to nám nebráni pokračovať v nastúpenej ceste a bojovať o čo najlepšie výsledky,“ vyjadrila sa pre slovakhandball.sk krídelníčka Monika Pénzes.

Z ďalších dvoch slovenských účastníkov MOL ligy sa doma predstaví nováčik AHT HC Tatran Stupava, ktorý v sobotu privíta prekvapenie doterajšieho priebehu súťaže DHC Plzeň. V poľskom Chorzówe nastúpi v nedeľu HK Slovan Duslo Šaľa, v dôležitom súboji tabuľkových susedov pôjde obom tímom o prvé víťazstvo.

Víkendový program 4. kola MOL ligy žien:
piatok 24. 9.
17.30 h MŠK IUVENTA Michalovce – HC DAC Dunajská Streda
sobota 25. 9.
16.00 h Házená Kynžvart – Sokol Písek
17.30 h DHK Baník Most – Handballl PSG Zlín
18.00 h AHT HC Tatran Stupava – DHC Plzeň
18.00 h HK Hodonín – DHC Slavia Praha
nedeľa 26. 9.
18.00 h KPR Ruch Chorzów – HK Slovan Duslo Šaľa
18.00 h DHC Sokol Poruba – DHK Zora Olomouc

Autor: slovakhandball.sk

FOTO: iuventa-zhk.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022