MOL LIGA: V prvom finále druhopolčasový obrat Iuventy

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce vstúpili do finálovej série národného play-off o majstra SR žien 2021/2022 víťazstvom. Zverenky trénera Jána Beňadika v nedeľňajšom prvom stretnutí zužitkovali domáce prostredie, keď vo svojej Chemkostav aréne zdolali HC DAC Dunajská Streda vďaka druhopolčasovému obratu 23:20 (10:13) a vybojovali si majstrovský mečbal. Zemplínčanky rozhodli o svojej výhre za 18 minút druhej časti, keď nielen zmazali trojgólové manko, ale následne si vypracovali päťgólové vedenie, ktoré hostky v závere už len čiastočne skorigovali. Dunajskostredčanky budú môcť v boji o zlato vyrovnať stav série v stredu 18. mája, keď od 18.00 h privíta Iuventu vo svojej hale na Žitnom ostrove.

Výsledky víkendových stretnutí účastníkov MOL ligy žien 2020/2021:

národné play-off o majstra SR 2021/2022 – finále – prvý zápas (hrá sa na dve víťazstvá):
MŠK Iuventa Michalovce – HC DAC Dunajská Streda 23:20 (10:13) – stav série 1:0
Zostavy a góly:
Iuventa: De Almeidová, Jablonská-Bobaľová – Dvorščáková, Polievková, Štefaniková 5, Popovcová 2, M. Rebičová 1, Trifunovičová, Trúnková 5, Kohučová, A. Holejová 2/1, Wollingerová 3, Bajčiová 1/1, Godečová 4/2, Klučková, Abildová
DAC: Oguntoye, Magerová, Oláhová – Pénzes 1, Juhosová 1, R. Mészáros, N. Némethová 2, Pastorková, Sáriová 4/2, Demeter, Hudáková 2, E. Rajnohová 1, R. Bíziková 7, Élőová 2
pok. hody: 9/4 – 4/2, vylúčené: 1 – 4, rozhodovali: Cipov a Klus , divákov

Po vyrovnanom úvode domáce trojgólovou šnúrou Trúnkovej odskočili na 7:4 v 17. min. Godečová v 24. min upravila na 10:8, ale záver prvého polčasu patril hostkám, ktoré strelili päť gólov za sebou a vypracovali si sľúbný náskok 13:10. Bodku za prvým dejstvo dal nepremenený pokutový hod domácej Abildovej. Po zmene strán sa však obraz hry zmenil. Iuventa za desať minút druhého polčasu otočila na 15:14 a v 48. min už mala náskok 15:10. Potom svoje vedenie ešte zvýšila na 22:16 v 57. min. Dunajskostredčanky v závere už len skresali rozdiel pri svojej prehre v prvom finále (20:23).

Hlasy:
Ján Beňadik (tréner MŠK Iuventa): „Vedeli sme, že to bude ťažký zápas, čo sa aj potvrdilo. Chceli sme, aby sa hralo fyzicky, bolo čo najviac kontaktov v obrane. Od 15. min sme od toho upustili, spravili sme veľa technických chýb v útoku a zahodili sme aj tri sedmičky, čo rozhodlo o výsledku prvého polčasu. V kabíne sme si povedali, že nie sme horšší, len si potrebujeme takpovediac upratať veci vo vlastnej hre. Keď to dokážeme, tak zvládneme druhý polčas. Som rád, že sa to podarilo.“

Silvia Priklerová (asistentka trénera HC DAC): „Odohrali sme výborný prvý polčas a s trojgólovým náskokom sme išli na prestávku. V druhom polčase sa nám zastavila hra v útoku, z toho potom pramenili chyby, ktoré Iuventa potom dokázala potrestať.“

národné play-off o majstra ČR 2021/2022 – finále – prvý zápas (hrá sa na odvetu):
DHC Plzeň – DHK Baník Most 16:27 (7:16)

o 3. miesto – prvý zápas (hrá sa na odvetu):
sobota: DHK Zora Olomouc – Házená Kynžvart 24:20 (13:9)

Play-out (o 5. – 8. miesto v ČR) – 6. kolo:
sobota: Sokol Písek – DHC Sokol Poruba 33:28 (16:12)
nedeľa: Handball PSG Zlín – DHC Slavia Praha 26:29 (11:15)

Konečné poradie: 5. DHC Slavia Praha, 6. Sokol Písek, 7. DHC Sokol Poruba, 8. Handball PSG Zlín.