Načítavanie údajov ...

Mosonmagyaróvár aj vďaka Slovenkám na špici maďarskej ligy

Slovenské hádzanárky obliekajúce si dres 1. tímu aktuálneho poradia maďarskej ligy chcú pohodu z klubu preniesť aj do reprezentácie

Radostný a zároveň aj nečakaný je pohľad fanúšikov hádzanárok tímu Motherson Mosonmagyaróvári KC na tabuľku najvyššej maďarskej súťaže, ktorej jej lídrom. Podiel na úspešnom účinkovaní v úvode sezóne má aj početná slovenská légia. V kádri družstva sídliacom v meste neďaleko hraníc so SR je kvarteto slovenských reprezentantiek. Najmladšia z nich je 18-ročná Barbora Lancz. Talentovaná ľavoruká spojka pre slovakhandball.sk prezradila, čo sa skrýva za pozitívnou bilanciou Mosonmagyaróváru, v ktorom pôsobia aj krajanky Simona Szarková (s 32 gólmi druhá najlepšia strelkyňa tímu a štvrtá v celej súťaži), Mária Holešová a Anette Emma Hudák.

V aktuálnej tabuľke vám patrí 1. priečka pred Siófokom. Čakali ste takéto priaznivé umiestnenie?

– My sa snažíme nekoncentrovať na tabuľku a na umiestnenie v nej, pozeráme sa stále dopredu na zápasy, ktoré nás čakajú. V maďarskej lige sú v tejto sezóne stretnutia nahustené, každý týždeň máme dva majstrovské zápasy, čo je dosť náročné. Hneď po odohratí jedného súboja sa začíname pripravovať na nasledujúci, pozeráme množstvo videí, aby sme boli čo najlepšie pripravené na ďalšieho súpera. Súčasné postavenie nás veľmi teší, ale aj zaväzuje ďalej tvrdo pracovať.

Štyri z šiestich výhier boli o jediný gól, navyše štyrikrát ste uspeli na palubovkách súperov. Ste špecialistky na dramatické koncovky so šťastným koncom? Čomu vďačíte, že ste dokázali z týchto duelov vyťažiť maximálny bodový zisk?

– Hovorí sa, že šťastie praje pripraveným. Máme nového trénera, ktorý je veľmi skúsený odborník. Chce, aby sme hrali modernú a rýchlu hádzanú. Prišli nové hráčky, ktoré veľmi dobre zapadli a vytvorili sme dobrý tím. Mali sme veľmi dobrý vstup do sezóny, keď v prvom zápase vonku sme dokázali zvíťaziť nad favorizovaným Debrecínom.

Zatiaľ ste prehrali iba s Ferencvárosom, ktorý spolu s Győrom ešte nestratil ani bod. Bol to súper z kategórie vyššieho levelu, keď ste doma prehrali desaťgólovým rozdielom?

– Ferencváros je určite súper z inej kategórie, ale napriek tomu sme s nimi v prvom polčase držali krok. Hrá Ligu majstrov a má aj kvalitný káder. Oni sa spolu s Győrom a Siófokom asi pobijú o titul majstra Maďarska.

Kde by ste sa chceli pohybovať v tabuľke v aktuálnej sezóne?

– Samozrejme, asi čo najvyššie, ale najhoršie by sme chceli skončiť do 6. miesta, čo nám zabezpečí možnosť hrať v európskych pohárových súťažiach. Podľa mňa máme hráčky, podmienky, v neposlednom rade aj vynikajúcich fanúšikov, ktorí by nám mohli pomôcť toto dosiahnuť.

Ako si zatiaľ počína slovenské kvarteto v drese Mosonmagyaróváru?

– Myslím si, že dobre. Raz sa darí viac jednej, raz druhej. Dôležité je, aby sme boli všetky štyri zdravotne v poriadku. Pomáhame si na ihrisku aj mimo neho.

Vy ste v druhej časti uplynulej nedohranej sezóny udomácnili v zostave vášho tímu. Akú máte pozíciu v aktuálnom ročníku?

– Veľmi rada spomínam na minulú sezónu, kde som ako 17-ročná okúsila najlepšiu ligu sveta a dostala som veľa hracích príležitostí. V tejto sezóne sa príchodom nových hráčok zvýšila konkurencia, ale napriek tomu sa dostávam na palubovku čím ďalej tým častejšie.

S Hudákovou a Szarkovou ste po víkende zamierili na reprezentačný zraz, chcete preniesť klubovú pohodu aj do národného tímu?

– Samozrejme, chceli by sme aj v národnom tíme pokračovať v dobrých výkonoch a našu pohodu preniesť na naše spoluhráčky v reprezentácii.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://mkcse.hu/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022