Načítavanie údajov ...

Mosonmagyaróvár s B. Lancz aj druhýkrát úspešný v EL, Školkovej Nice sa vo Francúzsku šplhá vyššie

Šesť gólov Holešovej a päť Škoricovej pri prehrách ich tímov v ligových súťažiach

Ruský Rostov s asistentom trénera Tomášom Hlavatým zvládol v Lige majstrov duel v nemeckom Dortmunde (31:25) a patrí mu 2. priečka v A-skupine. V Európskej lige sa darí maďarskému Mosonmagyaróváru, ktorý v skupinovej fáze vyhral aj svoj druhý zápas – tentoraz v Záhrebe nad HC Lokomotiva 22:19. Barbora Lancz sa z piatich striel presadila raz a na svojom konte mala aj jedno dvojminútové vylúčenie.

V I. maďarskej lige Siófok nestačil doma na Debrecín (21:23), Simone Szarkovej sa počas necelých 12 minút na palubovke nepodarilo skórovať z dvoch pokusov. Kisvárda bez dlhodobo zranenej Veroniky Habánkovej pokorila Érd (31:27) a drží sa v strede tabuľky.

Hádzanárky Nice OGC poľahky pokorili v rámci najvyššej francúzskej súťaže Celles 34:23 v piatom ligovom vystúpení za sebou nenašli premožiteľa, čím sa vo vyrovnanej tabuľke posunuli opäť vyššie a už sú v tesnom kontakte s tímami v popredí. Martina Školková strávila na ihrisku 47 minút, dvakrát zakončila akciu strelou a raz skončila lopta z jej ruky v sieti.

V Rakúsku ťahalo družstvo Stockerau za kratší koniec na palubovke protivníka Ferlach/Feldkirchen (27:31), za zdolané dosiahla Diana Michálková jeden gól, dvakrát bola vylúčená. MGA Fivers s brankárkou Adrianou Medveďovou si drží 3. pozíciu aj vďaka úspechu proti Korneuburgu (40:30). Posledný Eggenburg vedení Tiborom Csókom a v kádri s Barborou Královou podľa očakávania nestačil na Wr. Neustadt (24:36).

Vo Švajčiarsku smútili Petra Škoricová s Máriou Olšovskou, keďže ich Kreuzlingen nestačil na favorizovaný LC Brühl (24:32). Škoricová skórovala päťkrát z 10 striel, pričom premenila aj dva pokutové hody. Olšovská dala jeden gól z troch streleckých pokusov a dopustila sa štyroch technických chýb.

Po dlhšom čase sa v najvyššej tureckej súťaži predstavil Ego Spor Ankara, ktorý tesne podľahol na pôde tímu Konyaalti (34:35), čo bola jeho štvrtá prehra za sebou. Neodvrátilo ju ani šesť gólov Márie Holešovej.

V šestnásťfinále Poľského pohára uspel Koszalin s brankárkou Alexandrou Ivanicjovou, keď zvíťazil na pôde Gniezna 30:27.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: https://www.facebook.com/ogcncahb/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny autopartner SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022