Načítavanie údajov ...

Most doma premrhal reálnu šancu, najlepšie postupové karty v rukách Rebičovej Ľubľany

Hádzanárky DHK Baník Most mali veľkú šancu vybojovať si postup do hlavnej skupinovej fázy Ligy majstrov žien 2019/2020. Príležitosť však nevyužili a pri premiérovej účasti v najprestížnejšej európskej pohárovej súťaži klubov s veľkou pravdepodobnosťou skončia svoje účinkovanie v základnej skupine.

Hráčky úradujúceho českého šampióna v nedeľu nastúpili v Chomutove proti slovinskému RK Krim Mercator Ľubľana s cieľom bodovať naplno, čo by ich posunulo na druhú priečku v tabuľke D-skupiny a v predstihu zaistilo prienik do ďalšej fázy súťaže. Napriek nádejným vyhliadkam však družstvo „čiernych anjelov“ nezopakovalo víťazstvo z palubovky súpera (31:29), pred svojimi fanúšikmi zaváhalo a prehralo 26:31 (12:14). Nepomohlo mu ani desať gólov Sloveniek – Katarína Kostelná a Lucia Mikulčík skórovali po štyrikrát, Alica Kostelná pridala dva góly.

„Urobili sme 22 technických chýb, čo je na zápas Ligy majstrov príliš. Vynikajúci výkon podala brankárka Dominika Müllnerová, predovšetkým jej zásluhou sme stále držali kontakt so súperom,“ uviedol podľa webu Českého zväzu hádzanej kouč DHK Baník Ondřej Václavek.

Hádzanárky Mosta klesli v tabuľke na 4. miesto, z ktorého sa už len ťažko odpútajú, keďže v záverečnom kole nastúpia na palubovke obhajcu prvenstva v LM Györi Audi ETO KC. Maďarský klub v doterajšom priebehu nestratil ani bod.

Trio Sloveniek v službách Baníka smútilo, ale radovala sa štvrtá z kvarteta slovenských hádzanárok, ktoré sa predstavili pred návštevou 1500 divákov v chomutovskej Rocknet Arene. Marianna Rebičová sa na výhre svojho slovinského klubu podieľala jedným gólom, odsedela si aj jeden dvojminútový trest za vylúčenie. Krim má vďaka dvojbodovému zisku najlepšiu východiskovú pozíciu spomedzi troch tímov bojujúcich o postup a môže sa pridať k už jasnému víťazovi skupiny z Györu. Navyše, o týždeň sa predstaví doma proti švédskemu IK Sävehof. Rebičová sa s veľkou pravdepodobnosťou môže tešiť na minimálne ďalších troch súperov v LM.

Novým lídrom B-skupiny je Rostov nad Donom so slovenským asistentom trénera Tomášom Hlavatým na lavičke. Ruský klub vyhral počas víkendu nad MKS Perla Lublin 30:20 (20:12) a na záver ho čaká boj o prvenstvo v tabuľke proti rumunskému CSM Bukurešť.

Autor: SITA, Foto: Facebook RK Krim Mercator

 

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022