Most otočil vývoj duelu v Písku, Olomouc pribrzdil Slaviu

V troch sobotňajších stretnutiach MOL ligy si domáce a hosťujúce tímy body podelili rovnomerne. Líder DHK Baník Most sa potrápil v Písku. S miestnym Sokolom prehrával v I. polčase o tri góly, ale päťgólovou šnúrou po zmene strán sa dostal späť do zápasu. O všetkom sa rozhodlo v záverečnej desaťminútovke, do ktorej išiel Most s miernym náskokom 22:21, ale potom už s prehľadom potvrdil svoju stopercentnú bilanciu. Slovenky k tomu tiež prispeli: Lucia Mikulčík dvoma gólmi, Katarína Kostelná jedným.

DHK Baník vyhral v predohrávke 25. kola 29:22 a má štyri body k dobru pred najbližším prenasledovateľom, ktorým je DHC Slavia Praha. „Zošívané“ v sobotu zaváhali, keď v dohrávke 9. kola prehrali v Olomouci s DHK Zora 25:33. Chlieb sa lámal na prelome polčasov. Olomoučanky vtedy zo 14:13 unikli na 21:14 a potom si vedenie postrážili. Štyrmi gólmi pomohla Slovenka Valentína Kapsová, troma jej krajanka Denisa Krajčovičová. Zora sa v tabuľke posunula na 3. miesto pred Iuventu. Zverenky trénera Slavie Františka Urbana prišli o sedemzápasovú víťaznú sériu.
Prvý bod v súťaži získal nováčik DHC Plzeň, ktorý na svojej palubovke remizoval v dohrávke 9. kola s Handball PSG Zlín 25:25. V drese hostiek bola najlepšou strelkyňou slovenská legionárka Eva Minárčiková (6/3).

Výsledky sobotňajších stretnutí MOL ligy žien 2020/2021:
predohrávka 25. kola:
TJ Sokol Písek – DHK Baník Most 22:29 (13:11)
Najviac gólov: T. Pokorná 11/2, Kubišová a Hauserová po 3/1 – Zachová 7/1, Stříšková 5
dohrávka 7. kola:
DHC Plzeň – Handball PSG Zlín 25:25 (12:12)
Najviac gólov: Vlachová 15/2, L. Galušková 5 – Minárčiková 6/3, Kolářová a Herbočková po 5