Most sa vrátil na čelo MOL ligy, Šaľa prerušila negatívnu sériu

Nielen v mužskom, ale v ženskom zápase prešovského zástupcu v najvyššej hádzanárskej súťaži sa zrodil výsledok 31:21. V MOL lige žien to však bolo v neprospech tímu zo Šariša. Družstvo ŠŠK Prešov sa predstavilo v Šali, kde prehralo desaťgólovým rozdielom s miestnym HK Slovan Duslo, pričom po prvom dejstve zaostávalo len o 4 góly. A to v jeho priebehu boli Prešovčanky dlho viac ako vyrovnaným súperom, v úvode dokonca viedli 6:3. Vstup do druhého polčasu však definitívne rozhodol o osude duelu, keďže Šalianky unikli za desať minút na 24:15. Zverenky trénera Petra Pčolu víťazstvom prerušili negatívnu trojzápasovú šnúru prehier, v tabuľke zostali siedme, ale zmenšili odstup na tímy pred nimi. Naopak, Prešov tretíkrát za sebou vyšiel bodov naprázdno a je deviaty.
Staronovým lídrom tabuľky je DHK Baník Most, ktorý v utorok deklasoval štvrté družstvo aktuálneho poradia DHK Zora Olomouc 40:21 a v piatom vystúpení si pripísal na konto piaty triumf.

Výsledky utorkových stretnutí MOL ligy hádzanárok 2020/2021:
SR
HK Slovan Duslo Šaľa – ŠŠK Prešov 31:21 (17:13)
Najviac gólov: Pócsíková 6, Matušincová 4/1, N. Némethová 4/4 – D. M. Vargová 5/1, Ratvajská 4, Ščerbáková 3
pok. hody: 7/5 – 3/2, vylúčené: 7 – 4, ČK: 58. Ščípová (Šaľa) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Bočáková a Klieštiková

ČR
DHK Baník Most – DHK Zora Olomouc 40:21 (23:13)
Najviac gólov: Zachová 8/4, Borovská a Cholevová po 5 – T. Fryčáková 5, Přikrylová 4, Gajdošíková 4/1

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Dominik Síbr (archívne)