Most si udržal stopercentnú bilanciu, šláger naklonil vo svoj prospech v II. polčase

V prvých zápasoch MOL ligy v hádzanej žien v novom kalendárnom roku pútal pozornosť súboj druhého s prvým tímom aktuálnej tabuľky. Šláger sa v sobotu skončil triumfom lídra DHK Baník Most, ktorý na pôde DHC Slavia Praha vyhral 28:26 (12:13) a naďalej si počína bez zaváhania.
Slavia otočila v I. polčase z 3:5 na 13:9, ale pred prestávkou dovolila hostkám znížiť rozdiel na jeden gól. Favorit po zmene strán prehrával ešte 14:17 i 18:20, ale potom od 44. do 50. min prišla jeho sedemgólová šnúra na 25:20, ktorou otočil vývoj stretnutia. Pražanky môže mrzieť, že tri minúty pred koncom za stavu 25:27 nepremenila Svobodová pokutový hod. Most, ktorému k dôležitej výhre pomohli gólmi aj Slovenky Katarína Kostelná i Lucia Mikulčík (po 4 g.), zvýšil svoje vedenie na čele už na 6 bodov.
Aj v druhom sobotňajšom dueli sa presadil papierový favorit. Hádzanárky DHK Zora Olomouc si poradili s HK Hodonín 37:26, pričom posledný tím tabuľky im ako-tak sekundoval len v prvom polčase. Olomoučanky, za ktoré chytala Zuzana Haládiková, štyrykrát skórovala Denisa Krajčovičová a dvakrát Valentína Kapsová, sú na 3. priečke.

Výsledky sobotňajších zápasov MOL ligy žien 2020/2021:
DHK Zora Olomouc – HK Hodonín 37:26 (17:14)
Najviac gólov: Kašpárková 9, Přikrylová 6, Trumpešová a Krajčovičová po 4, Kubáčková 4/1 – Cyganová 12/2, Kalinová a Krejčíková po 4
DHC Slavia Praha – DHK Baník Most 26:28 (13:12)
Najviac gólov: M. Svobodová 7, V. Galušková 6/2, Míšová 4 – Šustková 6, Borovská, K. Kostelná a Mikulčík po 4, Smetková 4/1