Most úradoval aj v Šali, Duslo držalo krok s favoritom do 35. min

Trinástka bola šťastné číslo pre hádzanárky DHK Baník Most, ktoré predĺžili svoju víťaznú šnúru v MOL lige žien 2020/2021 už na trinásť zápasov. V stredu zvládli svoj prvý duel v konfrontácii so slovenskými tímami, keď na palubovke HK Slovan Duslo Šaľa vyhrali jednoznačne 34:24, hoci domáce s nimi držali krok do 35. min.
Šalianky v prvej polovici úvodného dejstva boli v miernom vedení, ale potom favorit naklonil skóre na svoju stranu. Zverenky trénera Petra Pčolu však držali krok, na prestávku išli za remízového stavu a nerozhodne bolo aj po vyrovnaní Némethovej z pokutového hodu v 33. min (18:18). Potom však prišiel sedemminútový uragán Baníka, ktorý nekompromisne trestal zaváhania slovenského tímu a šnúrou 9:0 na 27:18 rozhodol o osude duelu, v ktorom hostky natiahli svoj náskok až na trinásť gólov (33:20). V drese DHK bola päťkrát strelecky úspešná Slovenka Katarína Kostelná, raz skórovala Lucia Mikulčík a Andrea Rudincová bola bez gólu. Most si upevnil svoju líderskú pozíciu. Šaľa po šiestej prehre z ostatných siedmich vystúpení zostala na 8. mieste.
Aj druhé stredajšie stretnutie malo jednoznačný priebeh, keď DHC Sokol Poruba deklasoval Sokol Písek 35:20, pričom výrazný náskok si vytvoril už v I. polčase (16:9). Víťazky svoje protivníčky preskočili v tabuľke a už sú šieste.

Výsledky stredajších zápasov MOL ligy žien 2020/2021:
HK  Slovan Duslo Šaľa – DHK Baník Most 24:34 (16:16)
Najviac gólov: N. Némethová 7/4, A. Obstová, B. Königová a Ušiaková po 3 – Zachová 10/3, K. Kostelná 5, Borovská, Stříšková a Šustková po 4
pok. hody: 5/5 – 3/3, vylúčené: 2 – 6, ČK: 47. Borovská (Most) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Budzák a Záhradník

DHC Sokol Poruba – TJ Sokol Písek 35:20 (16:9)
Najviac gólov: Desortová 7, Polášková 7/4, Tichá a Konečná po 5 – T. Pokorná, Boorová a Merglová po 3, Kubišová 3/1