Načítavanie údajov ...

Muňoz Cabezón po sezóne do Francúzska, v Prešove ho nahradí Portugalčan Santos

Hádzanársky slovenský šampión Tatran Prešov oznámil meno prvej posily na nadchádzajúcu sezónu. Od leta bude jeho hráčom Nuno Miguel Martins Afonso Santos. Portugalčan prichádza ako náhrada za Španiela Javiera Muňoza Cabezóna, ktorý po roku ukončí svoje pôsobenie v centre Šariša. Ten svojimi výkonmi upútal pozornosť viacerých klubov a po skončení aktuálneho ročníka zamieri do Francúzska.

Dvadsaťsedemročný Santos, najlepší krídelník portugalskej ligy z roku 2018, bol vlani v Prešove na skúške. Tentoraz sa prestup tohto ľavorukého hráča, ktorý momentálne hráva za SC Horta (zatiaľ 14 zápasov a 40 gólov, pozn.) s výbornými odrazovými parametrami podarilo dotiahnuť do úspešného konca. S Tatranom sa dohodol na dvojročnej zmluve.

„Je to pre mňa ďalší krok v kariére a keďže idem do novej krajiny, tak aj nová skúsenosť. Do Prešova odchádzam od rodiny a priateľov za hádzanou, takže do toho dám všetko. Dúfam, že výkonmi pomôžem mužstvu najmä v medzinárodných súťažiach. V Tatrane budem mať navyše možnosť ukázať sa a zabojovať o miesto v reprezentácii Portugalska. Samozrejme, verím, že sa výkonnostne posuniem vpred,“ povedal Santos v rozhovore pre klubový web Tatrana.

Novinkou je, že doteraz prešovský pivot Ognjen Djerič odohrá druhú polovicu sezóny v tíme gréckeho majstra Olympiakos Pireus.

Autor: slovakhandball.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022