Načítavanie údajov ...

Mustafa zostáva na čele IHF

Medzinárodnú hádzanársku federáciu (IHF) naďalej povedie Hassan Mustafa. Sedemdesiatsedemročného Egypťana znovu zvolili väčšinou hlasov do funkcie šéfa na sobotňajšom XXXVIII. kongrese IHF, ktorý sa pre pandémiu COVID-19 a s ňou súvisiace cestovné reštrikcie prvýkrát v histórii uskutočnil virtuálne prostredníctvom videokonferencie. Mustafa, ktorý stojí na čele svetovej hádzanej o roku 2000, získal svoj šiesty mandát.

„Sme pripravení na ďalšie obdobie, ktoré je výzvou. Mojím cieľom a povinnosťou je zlepšovať hádzanú a urobiť ju stabilnejšou, transparentnejšou a zodpovednejšou. Hádzaná nediskriminuje. Musíme ťahať spolu za jeden povraz, aby sme ukázali svetu dôveru. Potrebujeme pracovať na tom spoločne,“ vyhlásil H. Mustafa v úvode víkendového kongresu IHF.

Okrem prezidentských volieb sa online spôsobom rozhodovalo aj o ďalších pozíciách vo vedení svetovej federácie. Prvým viceprezidentom zostáva Joël Delplanque z Francúzska, členmi exekutívy IHF budú naďalej Rumunka Narcisa Lecusanová a Čech František Táborský. Pokladníčkou IHF bude Švédka Anna Rappová a predsedami jednotlivých komisií Dán Per Bertelsen (komisia pre organizovanie a súťaže), Nór Per Morten Södal (pre pravidlá a rozhodcov), Nemec Dietrich Späte (pre trénerstvo a metodiku), Chorvát Tomislav Grahovac (pre rozvoj), jeho krajan Lovro Badžim (arbitrážna komisia), Zoran Radojičič z Čiernej Hory (arbitrážny tribunál) a Hussein Mustafa Fathy z Egypta (etická komisia).

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: IHF

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022