Načítavanie údajov ...

Mužská reprezentácia neodcestovala do Maďarska

Dôvodom zrušenia sústredenia a zápasov v Győri proti Maďarom je výskyt COVID-19 v slovenskom tíme

Hádzanári Slovenska už mali byť od pondelka v Maďarsku, kde mali nadviazať na prípravu v domácich podmienkach v Trenčíne a následne na prelome rokov v Bratislave. Ich plány však opäť raz zmenil koronavírus, ktorý sa po absolvovaní PCR testov objavil v národnom tíme v deň plánovaného odchodu do Győru, kde mali pobudnúť do piatka 8. januára a odohrať aj dva zápasy s domácou reprezentáciou Maďarska pripravujúcou sa na januárové majstrovstvá sveta v Egypte.

„Sústredenie sme museli zrušiť. Všetci strávia teraz desať dní v izolácii a následne by sme chceli pokračovať v činnosti. Isté je, že sme prišli o dva duely s Maďarmi. Neskôr už s nimi nemôžeme hrať, pretože cestujú na svetový šampionát. Žiaľ, aj oni sú smutní, lebo teraz už nezoženú náhradného súpera a dva zápasy im budú chýbať. Pri stretnutiach s Rumunmi a maďarským výberom do 21 rokov príde k posunom. Sme s nimi v kontakte v snahe dohodnúť si odohranie súbojov v iných januárových termínoch,“ povedal pre slovakhandball.sk manažér slovenskej reprezentácie Zoltán Heister.

Realizačný tím mužskej reprezentácie s vedením Slovenského zväzu hádzanej (SZH) už pracuje na náhradnom riešení po uplynutí karantény – povinnej pre pozitívne testovaných a dobrovoľnej pre negatívnych. Slováci by sa mali opäť zísť 14. januára v Bratislave. „Vtedy by sme opäť absolvovali PCR testy, ktoré sú potrebné pri ceste do zahraničia. Ak by bolo všetko v poriadku, na druhý deň by sme odcestovali do Maďarska. Chceli by sme, aby to bolo niekde blízko hraníc. Momentálne pracujeme na vybavení všetkých potrebných záležitostí a zmenách termínov. S Rumunmi by sme chceli hrať 16. a 17. januára, ale potrebujeme ešte dotiahnuť záležitosti okolo ubytovania, keďže na Slovensku to v súčasnosti nie je možné. S mladými Maďarmi by sme si zase zmerali sily 20. a 21. januára,“ doplnil informácie Z. Heister.

Slovenskí hádzanári majú pred sebou posledný rok prípravy na domáci vrchol, ktorým budú v januári 2022 majstrovstvá Európy. Slovensko bude ich hostiteľom spoločne s Maďarskom.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Radovan Stoklasa

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022