Načítavanie údajov ...

Na európskej scéne aj Považania, do pohárov sa prihlásili tri kluby zo SR

 

Zoznam slovenských účastníkov európskych hádzanárskych pohárových súťaží je už kompletný. Už dávnejšie bola istá účasť dvoch klubov – oboch úradujúcich majstrov: Tatran Prešov a Iuventa Michalovce. Slovensko však bude mať trojnásobné zastúpenie v sezóne 2018/2019, čo je o jeden tím navyše oproti predchádzajúcemu ročníku.

„U mužov sa šampión Tatran Prešov prihlásil do Ligy majstrov, u žien si majstrovská Iuventa Michalovce neuplatnila právo štartu v LM, ale zvolila si Pohár EHF. K nim ešte pribudli muži MŠK Považská Bystrica, ktorí budú účinkovať takisto ako vlani vo Vyzývacom pohári. Ďalšie kluby neprejavili záujem a nevyužili možnosť prihlásiť sa,“ informoval agentúru SITA športový sekretár a riaditeľ súťaží Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Peter Brunovský.

Uzávierka prihlášok bola už 22. júna, ale Európska hádzanárska federácia až na budúci týždeň (10. 7.) zverejní menoslov účastníkov jednotlivých pohárových súťaží. Žreb prvých dvoch kôl bude v utorok 17. júla od 11.00 h vo Viedni.

V uplynulej sezóne zastupovala slovenskú hádzanú len dvojica klubov – Tatran Prešov, MŠK Považská Bystrica (muži). Pôvodne mala štartovať aj Iuventa Michalovce (ženy), ktorá mala záujem o štart vo Vyzývacom pohári (Challenge Cup), ale proti bola Európska hádzanárska federácia (EHF). Iuventa absentovala v EP prvýkrát po 14 rokoch, keď od sezóny 2003/2004 nechýbala ani v jednej zo štrnástich edícií niektorej z kontinentálnych pohárových súťaží. Teraz sa vráti po ročnej pauze.

 

Autor: SITA, Foto: Barbora Talačová

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022