Načítavanie údajov ...

Na európskej scéne bez bodov, vo Švajčiarsku šesť gólov Slaninku

V úvodných zápasoch Európskej ligy mužov sa nedarilo maďarským klubom so slovenským zastúpením, keď všetky tri prehrali. Balatonfüred podľahol doma španielskemu Granollers 25:30, Michal Tóth ml. mal v bránke dva zákroky pri 17 strelách. Fejér-B.Á.L. Veszprém bez Šimona Macháča utrpel hladkú prehru na palubovke bundesligového Göppingenu (30:46). Ferencváros nestačil v gólovej prestrelke na islandský Valur (39:43), Jakub Mikita nefiguroval medzi strelcami.

V 3. kole Maďarského pohára uspel HE-DO B.BRAUN Gyöngyös vďaka triumfu na pôde tímu DEAC 33:30, Martin Potisk chýbal v zostave víťazov.

V českej extralige sa o prvú prehru Plzne (24:27) postaralo Zubří trénera Petra Dávida. Nový líder tabuľky z Karvinej pokoril Nové Veselí 30:22, za hostí premenil Andrej Parolly jeden pokutový hod, Marián Hajko neskóroval. Pražská Dukla si odniesla dva body z palubovky Maloměříc (38:26), ktoré vedie František Urban, hoci ešte v 37. min bol stav nerozhodný (18:18). Marek Hlinka prispel k tomu troma gólmi, Matúš Moravčík mal na konte vylúčenie.

Vo Švajčiarsku si hráči HC Kriens-Luzern pod vedením Petra Kukučku udržali nezdolanosť vďaka remíze na pôde Winterthuru 28:28. Po troch dueloch bez výhry naplno zabral HSC Suhr Aarau, ktorý pokoril domáci Wacker Thun 27:24. Martin Slaninka (Suhr Aarau) premenil v súboji tabuľkových susedov všetkých šesť streleckých pokusov.

Vo francúzskej lige si Toulouse aj s prispením piatich zákrokov Teodora Paula poradilo s posledným Sélestatom hladko 37:24.

Čakanie nemeckého Mindenu na prvý bodový zisk v I. bundeslige trvá. Družstvo Tomáša Urbana, ktorý dal jeden gól z dvoch striel a pripísal si aj jednu asistenciu, prehralo v Gummersbachu 22:26.

Už siedme víťazstvo v sezóne dosiahol Górnik Zabrze, keď vyhral na pôde tímu Wybrzeze Gdansk 28:20, Ľubomir Ivanicja naďalej absentuje v zostave.

Autor: slovakhadball.sk
FOTO: https://sk-sk.facebook.com/hscsuhraarau/photos

Najnovšie news

28. Nov, 2022

Zomrel Jozef Hlinický

V pondelok 28. novembra 2022 zomrel vo veku 77 rokov Jozef Hlinický, bývalý ligový rozhodca a člen…

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022