Načítavanie údajov ...

Na ME 2022 na Slovensku a Maďarsku dni voľna pre tímy navyše

Exekutíva EHF potvrdila extra voľné dni na európskom šampionáte hádzanárov v roku 2022

Účastníci majstrovstiev Európy v hádzanej mužov, ktoré sa od 13. do 30. januára 2022 uskutočnia na Slovensku a v Maďarsku, budú mať viac dní voľna na odpočinok a načerpanie síl. Vyplýva to z potvrdenia nového hracieho plánu šampionátu Európskou hádzanárskou federáciou (EHF). Jej exekutíva ho schválila v utorok po konzultáciách a spätnej väzbe od všetkých zainteresovaných strán vrátane hráčov, trénerov i národných federácií.

Na ME mužov v roku 2022 sa za účasti 24 reprezentačných tímov bude hrať 65 stretnutí v piatich dejiskách počas 18 dní od 13. do 30. 1. Šampionát sa začne vo veľkolepom štýle s otváracou „párty“, ktorej súčasťou bude ouvertúra novej Budapeštianskej arény so zápasom domáceho Maďarska v B-skupine.

Prvýkrát bude dodatočný voľný deň pre všetky družstvá, ktoré musia cestovať medzi základnou a hlavnou fázou turnaja. Navyše, každý tím, ktorý sa musí presunúť do dejiska svojej skupiny hlavnej fázy, tiež získa ďalší deň voľna. Tradičné voľno medzi hlavnou fázou a semifinále zostáva (27. 1.), pre účastníkov II. skupiny v Bratislave však pribudol ešte jeden voľný deň, ktorý predtým nebol. Z toho vyplýva, že premiérovo všetci semifinalisti budú tri dni pred duelmi o postup do finále v zápasovom nasadení len raz. Oba semifinálové súboje sa uskutočnia v piatok 28. 1., zápas o bronz a finále potom v nedeľu 30. januára v Budapešti.

„Naším cieľom je vždy prijímať rozhodnutia na prospech tímov. Sme radi, že sme našli riešenia, vďaka ktorým si hráči budú môcť dopriať extra voľno pred semifinále. Nový harmonogram stretnutí zaručuje, že tímy dostanú čas na odpočinok, zotavenie i cestovanie medzi zápasmi. Časový plán bol optimalizovaný pre hráčov, ale aj s ohľadom na televízne a marketingové aspekty. Máme pocit, že sa nám podarilo splniť tieto požiadavky, z ktorých budú mať prospech všetky zúčastnené strany na úspešné zvládnutie turnaja,“ uviedol generálny sekretár EHF Martin Hausleitner.

Usporiadateľské Maďarsko bude hrať v B-skupine v Budapešti, Slovensko ako spoluorganizátor čaká účinkovanie v košickej F-skupine. Vicemajstrovské Chorvátsko bude účinkovať v C-skupine v Szegede, Nemecko sa predstaví v „déčku“ v Bratislave. Ak sa kvalifikuje Slovinsko, poputuje do A-skupiny v Debrecíne, zatiaľ čo Česko by v prípade úspechu v kvalifikačnom snažení figurovalo v E-skupine.

Autor: slovakhandball.sk

 

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022