Načítavanie údajov ...

Na MS 2021 v základnej skupine Francúzi s Nórmi, Česi s domácimi Egypťanmi

Svetový šampionát hádzanárov v roku 2021 v Egypte ešte síce nepozná menoslov všetkých svojich účastníkov, ale už je známe zloženie základných skupín. Slávnosť spojená so žrebom sa uskutočnila počas víkendu na priestranstve pred pyramídami Gize.

Na XXVII. majstrovstvách sveta (13. – 31. 1. 2021) sa prvýkrát predstaví až 32 namiesto doterajších 24 účastníkov, medzi ktorými chýbajú na piatom svetovom šampionáte za sebou slovenskí reprezentanti. Tí v boji o účasť na MS 2021 stroskotali už v I. fáze kvalifikácie, z ktorej postúpili na ich úkor Litovčania. Ďalšiu časť európskej kvalifikácie ´stopla´ pandémia koronavírusu, a tak Európska hádzanárska federácia rozhodla, že priamo postúpi prvých desať tímov z ME 2020.

Zaujímavé zloženie s dvoma veľkými favoritmi má E-skupina, do ktorej sa dostali majstri sveta spred troch rokov Francúzi, finalisti ostatných dvoch svetových šampionátov Nóri a spolu s nimi Rakúšania. Štvrtý účastník skupiny vzíde z tímov zo Severoamerickej a karibskej hádzanárskej konfederácie. Jedného zo súperov nepoznajú ani Česi, ktorí si v G-skupine zmerajú sily s domácimi Egypťanmi (tí si ako organizátori po vyžrebovaní troch zo štyroch košov mohli zvoliť skupinu) a európskymi vicemajstrami spred dvoch rokov Švédmi. Štvrtým do partie bude zástupca Hádzanárskej konfederácie Južnej a Strednej Ameriky.

„Egypt si evidentne verí. Svedčí o tom aj to, že si domáci vybrali túto skupinu. Egypťania sú z pohľadu sledovanosti zaujímavý a, samozrejme, veľmi náročný súper. Švédi majú dlhodobe veľmi dobrý tím, na MS 2015 sa nám duel proti nim vôbec nevydaril. Pokiaľ ide o posledného súpera, vôbec nevieme, na čom sme,“ komentoval pre handball.cz výsledok sobotňajšieho žrebu ôsmich štvorčlenných skupín jeden z trénerov českej reprezentácie Jan Filip.

Dánski obhajcovia titulu nastúpia v „déčku“ proti hráčom Argentíny, Bahrajnu a DR Kongo. Španieli ako úradujúci majstri Európy budú v B-skupine čeliť Tunisanom, Brazílčanom a Poliakom. Maďarsko bude účinkovať v „áčku“ spolu s Nemeckom, Uruguajom a Kapverdami.

Budúcoročné MS mužov v Egypte budú mať štyri dejiská: Káhira, Mesto 6. októbra, Borg El Arab a New Administrative Capital.

Z každej základnej skupiny postúpia prví traja do hlavnej fázy, v nej sa bude hrať v štyroch šesťčlenných skupinách (postupujúci z A a B-skupiny, C a D-skupiny, E a F-skupiny, G a H-skupiny). Po hlavnej fáze bude nasledovať vyraďovacia časť so štvrťfinále, semifinále, finále a duelom o 3. miesto. Tímy, ktoré nepostúpia medzi dva tucty najlepších, budú bojovať o Prezidentský pohár.

Žreb základných skupín na XXVII. majstrovstvách sveta v hádzanej mužov v Egypte (13. – 31. 1. 2021):
A-skupina: Nemecko, Maďarsko, Uruguaj, Kapverdy
B-skupina: Španielsko, Tunisko, Brazília, Poľsko
C-skupina: Chorvátsko, Katar, Japonsko, Angola
D-skupina: Dánsko, Argentína, Bahrajn, DR Kongo
E-skupina: Nórsko, Rakúsko, Francúzsko, zástupca Severoamerickej a karibskej hádzanárskej konfederácie
F-skupina: Portugalsko, Alžírsko, Island, Maroko
G-skupina: Švédsko, Egypt, Česko, zástupca Hádzanárskej konfederácie Južnej a Strednej Ameriky
H-skupina: Slovinsko, Bielorusko, Kórejská republika, Rusko

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Ahram Online

Najnovšie news

01. Mar, 2022

Stop pre Rusov a Bielorusov

Vojenský konflikt na Ukrajine vyúsťuje aj do konzekvencií aj na športovom poli. Európska…

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022