Načítavanie údajov ...

Na Považí v sobotu líder ruskej ligy, tím MŠK hostí vo Vyzývacom pohári HC Victor Stavropoľ

Hádzanári MŠK Považská Bystrica sa dočkali a už aj oni ako poslední zo slovenských zástupcov v aktuálnej sezóne okúsia účinkovanie na európskej scéne. Už v piatom súťažnom ročníku za sebou sa predstavia vo Vyzývacom pohári mužov (Challenge Cup), v ktorom to v uplynulých troch edíciách dotiahli až do osemfinále. Tentoraz začnú svoje účinkovanie v 3. kole, do ktorého boli priamo nasadení. Októbrový žreb im za súpera prisúdil ruský HC Victor Stavropoľ, s ktorým si zmerajú sily najskôr vo svojej hale – hrá v sobotu 16. novembra od 18.00 h a duel rozhodujú Azerbajdžanci Emil a Ernest Aghakišiovci. Odvetu u protivníka odohrá úradujúci slovenský vicemajster o týždeň v nedeľu 24. novembra o 17.00 h miestneho času.

„Výsledok nemôžeme sľúbiť a ani zaručiť. Poctivo sa však pripravujeme, hráči sa tešia a sú odhodlaní odovzdať na palubovke maximum. Uvidíme, na čo to bude stačiť. Začínať doma je nevýhoda, o čom sme sa už viackrát presvedčili, ale máme už nejaké skúsenosti. Aj tú poslednú z konfrontácie s Petrohradom. Chceme domáci duel zvládnuť tak, aby bol boj o postup otvorený,“ uviedol pre agentúru SITA kouč MŠK Václav Straka.

Pre Považanov to nie je prvá skúsenosť s ruským klubom. V uplynulej sezóne sa im do cesty postavil HC Neva SPb Petrohrad, ktorý ich vďaka víťazstvám 31:21 a 25:24 nepustil do štvrťfinále. „Kvalitatívne sa dá Stavropoľ porovnať s Petrohradom. Tím HC Viktor je vo výbornej forme. Je to líder súťaže, ktorý v aktuálnej sezóne ešte neprehral, hoci už mal aj najsilnejších súperov. Videl som viacero jeho zápasov, čiže mám obraz o jeho hre. Je to kompaktné družstvo. Hráva v rovnakom zložení, jeho hráči sú zohratí a majú dostatok skúseností. Vekovo je to ideálne zloženie, stredná veková kategória. Každý post majú kvalitne obsadený,“ charakterizoval Straka najbližšieho súpera.

HC Victor Stavropoľ bol v dvoch uplynulých sezónach štvrťfinalistom Vyzývacieho pohára, v aktuálnej edícii vyradil v 2. kole taliansky Cassano Magnago HC ASD (33:24, 26:26).

Považania mali tento týždeň ligové voľno a mohli sa pripravovať na víkendové pohárové povinnosti. Ich súperi sa v stredu predstavili v rámci najvyššej ruskej súťaže a na palubovke Akbuzatu vyhrali 29:27, čím si len upevnili vedúce postavenie. V doterajšom priebehu ešte neokúsili chuť prehry, keď z 11 duelov zvíťazili v desiatich a jedinú remízu dosiahli v súboji s Čechovskými medveďmi.

„Tento týždeň sa venujeme príprave na zápas s ruským tímom. Všetci hráči sú k dispozícii, verím, že to vydrží aj do soboty. Po minulej sezóne nastalo v kádri dosť zmien, takže sme stále vo fáze zdokonaľovania našej hry. September nám vyšiel nad očakávanie, v októbri nás pribrzdila reprezentačná pauza, ale po nej sme opäť zvládli dva duely, čo naznačuje, že naša herná forma opäť rastie,“ optimisticky dodal tréner považskobystrických hádzanárov.

Postupujúci zo 16 dvojíc 3. kola Vyzývacieho pohára, ktorý sa od ročníka 2020/2021 pretransformuje na Pohár EHF, sa kvalifikujú do osemfinále. To je na programe vo februári 2020.

Vyzývací pohár v hádzanej mužov 2019/2020 – 3. kolo – prvý zápas (odveta je na programe 24. 11. o 15.00 h SEČ):
sobota 16. 11.:
18.00 h MŠK Považská Bystrica (SR) – HC Victor Stavropoľ (Rus.), rozhodujú: Emil Aghakiši a Ernest Aghakiši z Azerbajdžanu

Autor: SITA, Foto: Barbora Martikánová

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022