Na úvod Európskej ligy hladká prehra Tatrana s oslabeným Nimes

Hádzanárom Tatrana Prešov vôbec nevyšiel vstup do premiérového ročníka Európskej ligy mužov, keď v domácom prostredí v utorok podľahli USAM Nimes Gard v 1. kole B-skupiny 22:28 (10:14), pričom v priebehu druhého polčasu zaostávali už aj dvojciferným rozdielom – najviac o 11 gólov 14:25 v 49. min.
Zverenci trénera Slavka Golužu nevyužili citeľné oslabenie favorizovaného francúzskeho súpera, ktorý pricestoval bez viacerých zranených hráčov i nakazených koronavírusom, ako aj hlavného trénera Francka Mauricea, ale navyše mu v deň stretnutia pre pozitívne testy na COVID-19 vypadli ďalší dvaja z kádra. Jedným z nich bol slovenský gólman Teodor Paul. Prešovčania nenašli recept na Nimes ani v treťom vzájomnom dueli na európskej scéne. Tatran sa o prvé body v EL bude môcť pokúsiť už o týždeň, keď sa v utorok 27. októbra predstaví na palubovke portugalského Sportingu Lisabon.

Výsledky 1. kola B-skupiny Európskej ligy mužov 2020/2021 – utorok:
C.S. Dinamo Bukurešť (Rum.) – Sporting CP Lisabon (Portug.) 25:27 (15:16)
Füchse Berlín (Nem.) – IFK Kristianstad (Švéd.) 30:23 (15:12)

Tatran Prešov (SR) – USAM Nimes Gard (Fr.) 22:28 (10:14)
Zostava a góly Tatrana:
Tatran: Čupryna, Colodeti – Rábek 4, Santos, Pacheco, Linhares 4, D. Krok 3, Rečičár 2, Hozman 1, Fižuleto 2, Michalka, Grzentič, Caballero Hernandez 1, Džaballah 4, Carapkin 1
Najviac gólov za Nimes: Kavtičnik 7, Hesham 5
Pok. hody: 2/2 – 3/2, vylúčení: 3 – 3, rozhodovali: Cindrič a Gonzurek (obaja z Chor.)

V prázdnej Tatran handball aréne to v úvode nevyzeralo na jednoznačnú záležitosť. Domáci na začiatku dobre bránili a Fižuleto v 9. min upravil na 5:3, ale potom sa akoby zasekli. Hráči Nimes šesťgólovou šnúrou otočili na 9:5 a udali tón duelu. Hostia zvýšili svoje vedenie na 14:9, tesne pred prestávkou skorigoval na štvorgólový rozdiel Rábek. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Francúzsky tím kontroloval vývoj duelu, v bránke ho držal Desbonnet, a tak skóre narastalo v prospech Nimes. Necelých desať minút to vyzeralo z pohľadu Tatrana už hrozivo (14:25). Následne Linhares a dvakrát Krok znížili na 17:25 a v zostávajúcom čase sa Prešovčanom ešte podarilo zmierniť prehru až na konečných 22:28.