Načítavanie údajov ...

Na úvod MOL ligy 2019/2020 dvakrát konfrontácia nováčikov s úradujúcimi majstrami

V spoločnej slovensko-českej súťaži v hádzanej žien sa v sezóne 2019/2020 po takmer desaťročí opäť predstaví 14 tímov. Zmena v počte účastníkov nastala len na Slovensku, kde z pôvodného lanského kvarteta stúpol počet zúčastnených klubov na šesť, pričom pribudli dvaja minulosezónni prvoligisti HC DAC Dunajská Streda (v uplynulom ročníku účinkoval pod názvom MŠK D. Streda, pozn.). Na českej strane zostalo osem družstiev, zostupujúci DHC Plzeň nahradí z I. ligy HK Hodonín, ktorý sa do MOL ligy vracia po ročnej pauze. V 18. ročníku interligy bude účinkovať osem českých a šesť slovenských klubov. Riadenie súťaže po piatich rokoch prechádza opäť pod Slovenský zväz hádzanej. V porovnaní s predchádzajúcou edíciou sa počet zúčastnených družstiev zvýšil o dve. Len druhýkrát v histórii sa v tejto lige predstaví 14 tímov, prvýkrát sa tak stalo v sezóne 2010/2011.

„Teším sa, že máme plný počet účastníkov. Navyše, mali by sme aj pätnásteho záujemcu o štart, čiže v súčasnosti je tu istý pretlak. To je dobrý signál k zvyšovaniu úrovne. O postupových ambíciách Dunajskej Stredy sme vedeli, Hlohovec sa so svojím ženským tímom umiestňoval na špici I. ligy, takže bolo len otázkou času, kedy sa to prelomí a pôjde do MOL ligy, ktorá je predsa len v porovnaní s národnými súťažami nadstavbou,“ odvetil na otázku agentúry SITA riaditeľ MOL ligy Peter Brunovský a k nadchádzajúcemu ročníku súťaže doplnil: „Základná časť vyvrcholí 9. apríla 2020, po veľkonočných sviatkoch sa začne play-off pre kvarteto najlepších. Prichádza k zmene hracieho systému vo vyraďovacej časti. Na Slovensku sa už nebude hrať na tri, ale len dve víťazstvá, pričom prvý a prípadne tretí zápas bude u lepšie umiestneného tímu v dlhodobej časti. Platí to pre semifinále, finále i duely o 3. miesto. V Česku sa prechádza na pohárový systém doma – vonku, pričom v prvom stretnutí bude mať výhodu domáceho prostredia horšie umiestnený tím v základnej časti. V skupine o 5. – 8. miesto, tzv. play-out, sa štyri české družstvá stretnutí každý s každým doma – vonku, pričom si prenesú body z dlhodobej časti. Kluby, ktoré obsadia v jednotlivých krajinách posledné miesta (6. v SR a 8. v ČR), vypadávajú zo súťaže a právo postupu získajú víťazi národných súťaží.“

Na utorkovom aktíve klubov v bratislavskom hoteli NH Gate One vyžrebovali aj novú sezónu 2019/2020, ktorá hneď na úvod prinesie konfrontáciu nováčikov s úradujúcimi majstrami oboch krajín. V 1. kole MOL ligy 2019/2020, ktoré je na programe v posledný augustový víkend (30. – 31. 8. 2019), sa totiž HC DAC Dunajská Streda stretne s DHK Baník Most a obhajca celkového prvenstva Iuventa Michalovce bude hostiť HK Hodonín. Tretieho nováčika HC Sporta Hlohovec čaká domáca premiéra proti HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou. V ďalších stretnutiach úvodného kola bude DHC Slavia Praha hostiť TJ Sokol Písek, na palubovke HC Zlín sa predstaví slovenský vicemajster ŠŠK Prešov. Opäť hneď na úvod sa bude hrať aj moravské derby DHK Zora Olomouc – DHC Sokol Poruba. Zostávajúcu dvojicu 1. kola tvoria SHK Veselí nad Moravou – HK Slovan Duslo Šaľa.

 

Najnovšie news

05. Dec, 2022

Kostelná naďalej v Moste

Jednou z troch Sloveniek v kádri hádzanárok DHK Baník Most je Katarína Kostelná. Dvadsaťštyriročná…

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022