Načítavanie údajov ...

Na úvod MOL Ligy 2020/2021 vzájomné súboje kvarteta slovenských účastníkov

V spoločnej slovensko-českej súťaži v hádzanej žien sa v sezóne 2020/2021 predstaví avizovaný nepárny počet 13 tímov. Zmena v počte účastníkov MOL ligy nastala v oboch krajinách. Na Slovensku z pôvodnej lanskej šestice zostalo už len kvarteto, pokračovať v súťaži nebudú HC Sporta Hlohovec a HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou. Naopak, na českej strane k pôvodnej osmičke pribudlo aj deviate družstvo. Je ním DHC Plzeň, ktorému patrila 1. priečka v I. českej lige pred predčasným zrušením ročníka a exekutíva Českého zväzu hádzanej (ČSH) ho nominovala do MOL ligy 2020/2021. V 19. ročníku interligy bude teda účinkovať deväť českých a štyri slovenské kluby (predtým naposledy len kvarteto zo SR v sezóne 2018/2019). V porovnaní s predchádzajúcou edíciou sa počet zúčastnených družstiev znížil o jedno.

„Na dnešnej porade klubov sme mali stopercentné zastúpenie všetkých účastníkov, prítomní boli aj predstavitelia vedenia oboch zväzov. Hrací systém je prakticky bez zmeny až na jednu výnimku, ktorou je české play-out. Keďže výnimka s 9 českými účastníkmi platí len pre tento ročník, z tejto skupiny o 5. – 9. miesto posledné dva tímy zostúpia, aby v nasledujúcom mohlo štartovať opäť osem družstiev z ČR. Zo slovenských tímov nikto nevypadne a všetky štyri idú do play-off,“ uviedol riaditeľ MOL ligy Peter Brunovský a k nadchádzajúcemu ročníku súťaže doplnil: „Po základnej časti pozostávajúcej z 26 kôl, pričom každý účastník odohrá 24 zápasov a v každom kole bude mať jeden tím voľno, sa začne play-off pre kvarteto najlepších. Vyraďovacia časť bude mať rovnakú podobu, ako mala mať v tej uplynulej nedohranej sezóne. Na Slovensku sa bude hrať na dve víťazstvá, pričom prvý a prípadne tretí zápas bude u lepšie umiestneného tímu v dlhodobej časti. Platí to pre semifinále, finále i duely o 3. miesto. V Česku to bude pohárový systém doma – vonku, pričom v prvom stretnutí bude mať výhodu domáceho prostredia horšie umiestnený tím v základnej časti.“

Na stredajšom aktíve klubov v Brne vyžrebovali aj novú sezónu 2020/2021, ktorá hneď na úvod prinesie vzájomnú konfrontáciu kvarteta slovenských účastníkov. V 1. kole MOL ligy 2020/2021, ktoré je na programe v posledný augustový víkend (29. – 30. 8. 2020), sa totiž HC DAC Dunajská Streda stretne s HK Slovan Duslo Šaľa a východniarske derby čaká ŠŠK Prešov s Iuventou Michalovce. Žreb dal dokopy aj nasledujúce dvojice zložené z českých tímov: DHK Baník Most – Handball PSG Zlín, DHC Slavia Praha – SHK Veselí nad Moravou, HK Hodonín – TJ Sokol Písek, DHC Sokol Poruba – DHK Zora Olomouc. Nováčik DHC Plzeň vracajúci sa do súťaže po ročnej pauze má na úvod voľno, to bude mať v každom kole vždy jeden z klubov.

Dvojice 1. kola spoločnej slovensko-českej súťaže v hádzanej žien – MOL ligy 2020/2021 (29. – 30. 8. 2020):
DHK Baník Most – Handball PSG Zlín
DHC Slavia Praha – SHK Veselí nad Moravou
HK Hodonín – TJ Sokol Písek
DHC Plzeň – voľno
ŠŠK Prešov – Iuventa Michalovce
HC DAC Dunajská Streda – HK Slovan Duslo Šaľa
DHC Sokol Poruba – DHK Zora Olomouc

Autor: slovakhandball.sk,, Foto: SITA

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022