Na úvod MOL ligy deľba bodov na Žitnom ostrove

Po päťapolmesačnej prestávke sa začala opäť hrať spoločná slovensko-česká súťaž hádzanárok. Úvod MOL ligy 2020/2021 ponúkol šláger dvoch ambicióznych slovenských tímov, ale predohrávka 1. kola napokon nemala víťaza. V Dunajskej Strede sa minulosezónny nováčik HC DAC rozišiel zmierlivo s dlhoročným popredným klubom na domácej scéne HK Slovan Duslo Šaľa 24:24 (12:11). Družstvo zo Žitného ostrova nastúpilo s predsezónnymi posilami (Oguntoye, R. Bíziková, Pastorková, Élőová) a začalo lepšie – v 11. min vyhrávalo 5:2. Hostky však rýchlo otočili na 6:5, keď bola pri streleckej chuti najmä pivotka B. Königová. Zvyšok I. polčasu mal vyrovnaný priebeh, hoci častejšie bolo vo vedení družstvo DAC. Šalianky zmazali mierne manko po zmene strán a v 42. min odskočili na 16:14. Prelievanie skóre pokračovalo. O sedem minút neskôr bolo 21:19 pre domáce, no tie museli v závere doťahovať jednogólové manko. Rozhodnúť o dvoch bodoch pre hostky mohla Pócsíková, ale za nerozhodného stavu 24:24, ktorý bol napokon aj konečným rezultátom, neuspela z pokutového hodu. Duslo čaká počas víkendu účinkovanie na Final 4 Slovenského pohára. Tri zo zostávajúcich štyroch duelov 1. kola MOL ligy sú na programe v sobotu.

MOL liga žien 2020/2021 – predohrávka 1. kola – štvrtok:
HC DAC Dunajská Streda – HK Slovan Duslo Šaľa 24:24 (12:11)
Najviac gólov: Juhosová 7, Pastorková 4, M. Rajnohová a Élőová po 3 – B. Königová a Matušincová po 5, Pócsíková 5/3, pok. hody: 1/0 – 4/3, vylúčené: 4 – 1, rozhodovali: Haščík a Oťapka (obaja SR), 230 divákov