Načítavanie údajov ...

Na Zemplíne v nedeľu sviatok, Iuventa privíta dánsky Nyköbing

Nielen hádzanárov Tatrana Prešov čaká počas víkendu dôležité stretnutie na európskej pohárovej scéne aj hráčky úradujúceho ženského šampióna.

Iuventa Michalovce sa predstaví v 2. kvalifikačnom kole Pohára EHF žien 2018/2018. Súperom zverenkýň trénera Petra Hatalčíka bude dánske družstvo Nyköbing Falster Haandbold, ktoré privítajú v Chemkostav aréne v prvom zápase v nedeľu 14. októbra od 17.30 h.

„Bude to hádzanársky sviatok hádzanej na Zemplíne, na ktorých chcem pozvať fanúšikov. Veríme, že ľudia prídu a povzbudia nás. Ich podporu budeme potrebovať. My sa vynasnažíme podať výkon na hranici našich možností a schopností,“ povedal pre agentúru SITA kormidelník Iuventy Peter Hatalčík.

Jeho družstvo v 1. kvalifikačnom kole vďaka dvom domácim víťazstvám vyradilo holandský TTO Work Force / VOC Amsterdam (37:24 a 30:26). „Toto je však úplne iný level. Nyköbing sa prezentuje typickou dánskou školou, predvádza dynamickú hru s automatizovanými návykmi, má výborný prechod z obrany do útoku, či už prvú alebo druhú vlnu. Na túto hádzanú sa pekne pozerá a je efektívna,“ charakterizoval súpera Hatalčík a pokračoval: „Pre nás to bude náročná previerka. Otestujeme sa, kde sa nachádzame v porovnaní s európskou špičkou. Čaká nás veľmi silný súper, prakticky reprezentačné družstvo zložené z hráčok viacerých krajín – Dánska, Japonska, Švédska, Nórska či Holandska. Čiže úplne iná káva ako tímy z našej MOL ligy. Napriek tomu chceme zabojovať o čo najlepší výsledok, byť dôstojným súperom a neurobiť si hanbu.“

Michalovčanky úspešne začali sezónu 2018/2019, v MOL lige sú líderkami s bilanciou 4 – 1 – 0. V stredu zvládli na palubovke SHK Veselí nad Moravou duel o prvú priečku (32:23). „Výsledky hovoria za seba, ale v našej hre vidím aj rezervy. Myslím si, že vo všeobecnosti má náš tím ešte potenciál zlepšovať sa,“ podotkol Hatalčík, ktorý vysvetlil, prečo sa v Michalovciach nehrá tradične v sobotu, ale až v nedeľu. „Z Veselí sme sa vrátili vo štvrtok ráno o štvrtej, takáto cesta autobusom človeka rozbije. Aj preto sme chceli dlhšiu pauzu na regeneráciu a prípravu.“

Iuventa nemôže počas víkendu ešte počítať s Vladimírou Kišíkovou, ale k dispozícii bude nová čiernohorská posila Dijana Mugošová, ktorá sa v michalovskom drese dobre uviedla. „Zatiaľ sa javí ako posila, na ľavej strane máme vďaka nej viac možností. Figuruje aj na pohárovej súpiske,“ dodal Hatalčík.

Zaujímavosťou je, že aj Nyköbing takisto ako Iuventa v doterajšom priebehu najvyššej domácej súťaže stratil jediný bod. Stalo sa tak práve v stredu, keď remizoval v Aarhuse 24:24. So ziskom 15 bodov (7 – 1 – 0) figuruje na 2. priečke tabuľky za Odense. Dánsky klub mal v 1. kvalifikačnom kole Pohára EHF voľno a bol nasadený do 2. kola. V uplynulom ročníku sa v Lige majstrov prebojoval zo základnej do hlavnej skupinovej fázy, v sezóne 2016/2017 bol semifinalistom Pohára EHF, čo tiež dokumentuje kvalitu Nyköbingu.

Pohár EHF žien 2018/2019 – 2. kolo kvalifikácie – prvý zápas (odveta 21. 10. o 18.00 h):
nedeľa 14. 10.: 17.30 h Iuventa Michalovce (SR) – Nyköbing Falster Haandbold (Dán.), rozhodujú: Malgorzata Lidacká a Urszula Lesiaková z Poľska

Autor: SITA, Foto: TASR

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022