Načítavanie údajov ...

Na zraz reprezentácie aj Rešovský

Slováci v Euro Cupe aj bez Kalafuta

Jedna zlá správa strieda ďalšiu pri zostavovaní kádra slovenskej reprezentácie hádzanárov Slovenska na marcové zápasy prestížneho Euro Cupu. K hráčom, ktorí nebudú môcť pomôcť národnému tímu mužov, pribudol najnovšie pivot Dominik Kalafut z bundesligového HSG Nordhorn-Lingen.
„Žiaľ, nemôže prísť. Každá spolková krajina v Nemecku má svoje pravidlá v súvislosti s opatreniami v boji proti COVID-19. Po návrate z reprezentačnej akcie by musel ísť na dva týždne do karantény. Neplatí nijaká výnimka. Hovoril som s ním i klubovými trénermi. Dominik veľmi chcel prísť, ale taká je situácia. Nordhorn je jeho chlebodarca, nemohli sme trvať na jeho uvoľnení. Dva týždne by ho po návrate nemali k dispozícii, čo si nemôžu dovoliť, keďže ich čakajú náročné duely v najvyššej nemeckej súťaži. Voľba Borisa Rešovského z bratislavského ŠKP namiesto Kalafuta bola jasná. Napríklad Martin Potisk z nemeckého Eisenachu by mal prísť, tam by nemal hroziť tento istý problém ako s Kalafutom,“ vysvetlil hlavný kouč SR Peter Kukučka, ktorý zo zdravotných dôvodov nemôže rátať s hráčmi ako Teodor Paul, Tomáš Urban, Lukáš Péchy, Ľubomír Ďuriš, Jakub Mikita, z administratívnych chýba Derviš Birdahič.
Slovenskí reprezentanti sa zídu v nedeľu 7. marca v Bratislave a následne sa predstavia proti Španielsku (10. 3.) a dvakrát proti Maďarsku (12. a 14. 3.).

Aktualizovaná nominácia slovenskej hádzanárskej reprezentácie mužov Slovenska na marcový zraz a zápasy Euro Cupu proti Španielsku a Maďarsku:

brankári: Marián Žernovič (FTC Budapešť/Maď.), Michal Martin Konečný (Grundfos Tatabánya/Maď.), Igor Čupryna (Tatran Prešov)

pivoti: Martin Slaninka (HSC Suhr Aarau/Švaj.), Šimon Macháč (SBS-Eger/Maď.), Boris Rešovský (ŠKP Bratislava)

krídla: Martin Briatka (MŠK Považská Bystrica), Juraj Briatka (Kúpele Bojnice/HC Sporta Hlohovec), Ľubomir Ivanicja (MŠK Považská Bystrica), Tomáš Bogár (HKM Šaľa), Mikuláš Kucsera (MHC Štart Nové Zámky)

spojky: Lukáš Urban, Matej Mikita (obaja C’Chartres Métropole Handball/Fr.), Martin Potisk (ThSV Eisenach/Nem.), Oliver Rábek, Tomáš Rečičár (obaja Tatran Prešov), Patrik Hruščák (Košice Crows),
Lukáš Rakús (HC Sporta Hlohovec)

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Radovan Stoklasa

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022