Načítavanie údajov ...

Na zraze pred Euro Cupom už bez zmien

Hádzanárska reprezentácia mužov Slovenska sa zišla v nedeľu večer v bratislavskom hoteli Premium pred tohtotýždňovými zápasmi Euro Cupu. Pôjde nielen o vstup do prestížneho turnaja, ktorý je určený pre tímy nehrajúce kvalifikáciu o postup na majstrovstvá Európy 2022, ale v priebehu piatich dní odohrajú Slováci polovicu zo šesťzápasovej porcie Euro Cupu. Jeho účastníkmi sú organizátori šampionátu – ten budú v roku 2022 hostiť Slovensko s Maďarskom – a finalisti predchádzajúcich ME v roku 2020 Španielsko a Chorvátsko.

Hlavný tréner SR Peter Kukučka si čiastočne vydýchol, keďže po sérii zmien v nominácii mohol zahlásiť, že ďalšie na poslednú chvíľu už neboli nutné. Jeho zverencov čakajú najskôr dva domáce zápasy Euro Cupu, ktoré odohrajú na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave. V stredu 10. marca od 18.00 h proti úradujúcim majstrom Európy Španielom, potom v piatok 12. 3. od 19.00 h s Maďarmi. Následne sa prvýkrát predstavia ´vonku´ – v nedeľu 14. marca od 15.00 h v Győri v odvete s družstvom Maďarska. Zápasy sa budú hrať bez prítomnosti divákov v hľadisku, ale pred televíznymi kamerami.

„Ešte v nedeľu sme si pozreli tri desaťminútové zostrihy Španielov z duelov s Nemcami, Dánmi a Poliakmi, aby si chalani urobili prvý dojem z nášho najbližšieho protivníka. V pondelok nás čakajú dva tréningy a medzi nimi videoanalýza. V utorok by sme mali trénovať tiež dvakrát, ale ešte uvidíme, ako sa budú cítiť, a tiež si pozrieme video. V stredu, v deň zápasu, máme na programe technickú poradu a prechádzku,“ priblížil náplň najbližších dní šéf realizačného tímu.

Na pondelkovom brífingu s médiami ďalej poznamenal: „Máme za sebou prvý tréning. V najbližších dvoch dňoch bude dôležité dať dohromady obranu i útok. Bolo vidieť, že niektorí chalani dlhšie neboli v reprezentácii, alebo sú tu prvýkrát, takže bolo tam dosť nezrovnalostí. Máme však pred sebou ešte tri tréningy, aby sme sa čo najlepšie pripravili.“

Jedným z najskúsenejší v kádri SR je kanonier košických Crows Patrik Hruščák: „Pre realizačný tím je toto veľmi náročná situácia, keďže pri zostavovaní družstva nevedia, s kým môžu rátať, kto vypadne z nominácie. Teraz však už nie je čas sa sťažovať, musíme sa s tým vyrovnať. Tréner nám aj priebežne posiela informácie, zostrihané videá, takže teoretickú prípravu máme aj doma. Teraz to musíme už len zosúladiť. Čaká nás zaujímavá previerka proti svetovým top tímom, na ktorú sa tešíme,“ povedal Hruščák.

Pre slovenských hádzanárov pripravujúcich sa na ME 2022 v domácom prostredí budú vystúpenia proti špičkovým európskym tímom ostrou skúškou, hoci pôjdu do nich v nekompletnom zložení. „Určite majú zmeny v kádri vplyv na naše pôvodné zámery. Prišli iní hráči, ako boli v pôvodnej nominácii a tým pádom musíme zmeniť aj niektoré veci. Celkový herný štýl, ktorý je súčasťou našej dlhodobej stratégie, však zostáva rovnaký. Pôjde len o pár taktických zmien, keďže mám k dispozícii iných hráčov. Nebude to však nič extrémne. Zmeny patria k športu. V súčasnej dobe sa k zraneniam pridávajú záležitosti súvisiace s pandémiou COVID-19, ale my sa musíme pozerať dopredu. Hráči, ktorí nemohli prísť, majú vysokú kvalitu. Je to pre nás citeľná strata, ale zároveň šanca pre ďalších ukázať sa,“ dodal P. Kukučka.

Program duelov hádzanárov Slovenska v rámci Euro Cupu 2022:
streda 10. 3. o 18.00 h (Bratislava): Slovensko – Španielsko
piatok 12. 3. o 19.00 h (Bratislava): Slovensko – Maďarsko
nedeľa 14. 3. o 15.00 h (Győr): Maďarsko – Slovensko

Tabuľka:
1. Chorvátsko 2 2 0 0 62:55 4
2. Maďarsko 2 1 0 1 59:60 2
3. Španielsko 2 0 0 2 57:63 0
Slovensko ešte nehralo.

Nominácia slovenskej hádzanárskej reprezentácie mužov Slovenska na marcový zraz a zápasy Euro Cupu proti Španielsku a Maďarsku:

brankári: Marián Žernovič (FTC Budapešť/Maď.), Michal Martin Konečný (Grundfos Tatabánya/Maď.), Igor Čupryna (Tatran Prešov)

pivoti: Martin Slaninka (HSC Suhr Aarau/Švaj.), Šimon Macháč (SBS-Eger/Maď.), Boris Rešovský (ŠKP Bratislava)

krídla: Martin Briatka (MŠK Považská Bystrica), Juraj Briatka (Kúpele Bojnice/HC Sporta Hlohovec), Ljubomyr Ivanicja (MŠK Považská Bystrica), Tomáš Bogár (HKM Šaľa)

spojky: Lukáš Urban, Matej Mikita (obaja C’Chartres Métropole Handball/Fr.), Oliver Rábek, Tomáš Rečičár (obaja Tatran Prešov), Patrik Hruščák (Košice Crows), Mikuláš Kucsera (MHC Štart Nové Zámky), Lukáš Rakús (HC Sporta Hlohovec), Tomáš Tschur (HáO TJ Slovan Modra).

Autor: slovakhandball.sk, Foto: SZH

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022