Načítavanie údajov ...

Najlepší extraligový strelec do Plzne, nezlákalo ho tamojšie vychýrené pivo, ale aj štúdium priateľky

V najvyššej slovenskej súťaži hádzanárov patril už nejaký čas medzi najlepších hráčov na svojom poste, vďaka čomu už „nakukol“ aj do mužskej reprezentácie Slovenska. Pivot Šimon Macháč si prvýkrát v kariére vyskúša zahraničný angažmán, hoci len v susednej krajine. Opora MŠK Považská Bystrica vymení dres slovenského vicemajstra za českého šampióna. Od nadchádzajúcej sezóny bude hrávať za Talent M.A.T. Plzeň, s ktorým podpísal zmluvu na jeden rok.

„Rokovania s Plzňou boli rýchle a korektné. Som rád, že sme sa dohodli. Nevedel som, či priateľku prijmú na vysokú školu, preto sme sa radšej dohodli len na rok,“ prezradil v rozhovore pre oficiálny klubový web Macháč, ktorého nezlákal do západočeskej metropoly vychýrený zlatý mok. „Mal som ponuky zo Španielska, Nemecka a ozvali sa aj kluby z Maďarska, ale už som bol rozhodnutý pre Plzeň. Hľadali sme angažmán, kde by zároveň moja priateľka mohla ďalej študovať na vysokej škole. To sa podarilo, na Západočeskej univerzite bude pokračovať v magisterskom štúdiu ruského a anglického jazyka,“ vysvetlil svoju voľbu 25-ročný Považskobystričan, ktorý informácie o novom pôsobisku získal aj od bývalého spoluhráča z družstva MŠK Radka Motlíka.

„Povedal mi, že je tu skvelý tím s najvyššími ambíciami. Podmienky i zázemie sú perfektné, takže rozhodne nejdem do horšieho. Od prvého momentu je všetko super, som veľmi spokojný,“ poznamenal s 223 gólmi najlepší strelec Slovnaft handball extraligy 2018/2019, ktorý nezaprel svoju mentalitu: „Určite chcem vyhrávať, som víťazný typ a trochu nervák, ale chcem byť úspešný, a preto som sem prišiel.“

S Považskou Bystricou mal skúsenosti z Vyzývacieho pohára, s družstvom Talent M.A.T. si zahrá v Pohári EHF, čo je vyšší level. Plzenčanov čaká na úvod islandský Haukar Hafnarfjördur. „Určite je to lákadlo. Som členom slovenskej reprezentácie a takéto zápasy mi môžu len pomôcť. Pokiaľ ide o konkurenciu v tíme trénera Tonara na mojom poste, tak je lepšie, keď je väčšia. Mám o to väčšiu chuť sa zlepšovať,“ odhodlane dodal pre talentplzen.cz Š. Macháč.

Autor: SITA, Foto: Talent Plzeň

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022