Načítavanie údajov ...

Najlepší výkon nováčika v sezóne priniesol skalp majstra, víťazstvo nad Iuventou však berú v DAC s pokorou

O najväčšie prekvapenie doterajšieho priebehu sezóny v spoločnej slovensko-českej súťaži hádzanárok sa postarali hádzanárky MŠK/HC DAC Dunajská Streda. Nováčik súťaže si ‚vyšliapol‘ na úradujúceho majstra SR i obhajcu celkového víťazstva v MOL lige. Zverenky španielskeho trénera Xaviera Menu Hoekendijka zdolali Iuventu Michalovce 26:24 (16:10).

„Nemôžeme povedať, že toto bol zápas ako každý iný, pretože súboj s klubom ako Iuventa je vždy výnimočný. Každopádne toto víťazstvo musíme prijať s pokorou a brať ho reálne. Aj také kvalitné družstvo ako Iuventa môže mať slabší deň a naopak, nováčikovi môže vyjsť zápas aj proti silnejšiemu protivníkovi a postará sa o malý zázrak,“ uviedol pre agentúru SITA prezident klubu z Dunajskej Stredy Zoltán Horváth.

„V sobotu sme videli, že odvedená práca z prípravy priniesla ovocie. Dievčatá dokázali hrať svoju hru, boli motivované, koncentrovali sa na svoje povinnosti a nerobili chyby z nepozornosti. Svoju rolu zohralo aj to, že nemali čo stratiť. Hrali s elánom, dôrazne i bojovne a na naše veľké potešenie aj úspešne. Víťazstvo si zaslúžili. Po zápase som dievčatám povedal, že skutočnú hodnotu bude táto výhra mať až vtedy, ak ju potvrdia v ďalších kolách svojím prístupom a hrou. Toto historické víťazstvo patrí všetkým vrátane fanúšikov a podporovateľov, ktorí vydržali a verili našej práci, ktorú v klube odvádzame,“ pokračoval Horváth.

Zo streleckého hľadiska bola strojkyňou prekvapenia Boglárka Bíziková, autorka 10 presných zásahov. Z toho tri góly dosiahla z pokutových hodov, jednu „sedmičku“ nepremenila. „Všetky dievčatá podali vynikajúce výkony, hrali skutočne veľmi dobre. Na cennom triumfe má zásluhu celý kolektív, ale je pravda, že Boglárke to vyšlo tak, ako by si ona priala v každom stretnutí,“ poznamenal Horváth.

Okrem Bízikovej bola oporou dunajskostredského tímu aj slovenská reprezentantka Monika Rajnohová, ktorá skórovala päťkrát. „Premenili sme 80 percent šancí, obrana bola skvelá, klobúk dole pred všetkým dievčatami,“ vyjadrila sa pre spravodajstvo RTVS Rajnohová.

Pre Dunajskostredčanky to bolo len druhé víťazstvo v aktuálnom ročníku MOL ligy, v ktorom figurujú na 11. mieste tabuľky. „Zrodilo sa po jednoznačne najlepšom výkone. Aj pred dvoma týždňami sme hrali veľmi dobre proti Olomoucu, ale prehrali sme o gól (25:26). V našej premiérovej sezóne v tejto súťaži chceme byť sympatickým nováčikom a zároveň sa čo najviac naučiť. Zatiaľ sme spokojní, aj keď nás mrzia niektoré duely, v ktorých sme nepodali očakávané výkony. Spomeniem napríklad stretnutie vo Veselí,“ dodal šéf dunajskostredského klubu, ktorému kouč Iuventy Peter Dávid po zápase v priateľskom duchu povedal: „Raz vám to muselo vyjsť, ale prečo práve proti nám. Keď hráte takto, prečo prehrávate s ostatnými.“

Zemplínčanky mali za celú uplynulú sezónu na konte jednu prehru. Teraz ich majú po ôsmich kolách už dve. Po českom majstrovi DHK Baník Most (25:26) nečakane nestačili na nový klub na mape slovensko-českej súťaže. Toto prekvapujúce zaváhanie prišlo po sľubných výkonoch v Pohári EHF proti favorizovanému francúzskemu Nice. „Nezvládli sme prvý polčas, keď sme sedem či osemkrát ani netrafili bránku alebo strela skončila na konštrukcii bránky. Z nepochopiteľných príčin nám všetko zlyhalo,“ vyjadril sa pre RTVS michalovský kormidelník Peter Dávid a pre Korzár doplnil: „Keď nám nezaberú opory, potom máme problém, lebo ostatné dievčatá ešte nedosahujú ich úroveň.“

Iuventa už päť súťažných duelov za sebou neokúsila chuť výhry (bilancia 0 – 1 – 4), v MOL lige je tri zápasy bez víťazstva (0 – 1 – 2) a v tabuľke klesla na 5. priečku s päťbodovým odstupom na lídra DHK Baník Most. „Je to obrovské sklamanie. Ťažko sa to hodnotí, proti Dunajskej Strede sme spravili veľa chýb, neviem si to vysvetliť,“ povedala kapitánka a v sobotu so 7 gólmi najlepšia strelkyňa úradujúceho slovenského šampióna Patrícia Wollingerová.

Séria neúspešných výsledkov by mohla rozkývať aj trénerskú stoličku v Iuvente. „Od soboty som sa rozprával iba so športovým riaditeľom Jánom Beňadikom, ktorý je zároveň aj vedúcim družstva. Keď narážate na moje odvolanie, nikto z klubu sa zatiaľ na túto tému so mnou nebavil. Zodpovednosť beriem na seba a čakám, čo bude ďalej,“ poznamenal Dávid pre Korzár.

Autor: SITA, Foto: HC DAC Dunajská Streda – HC DAC Dunaszerdahely

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022