Načítavanie údajov ...

Najlepšia kanonierka MOL ligy je z posledného tímu tabuľky, Slovenka Matušincová nastrieľala 150 gólov

Najlepšou strelkyňou 17. ročníka spoločnej slovensko-českej súťaže v hádzanej žien, ktorý vyvrcholil víkendovými zápasmi, sa stala Karolína Matušincová z HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou. Paradoxne, poradiu kanonierok MOL ligy „kraľuje“ hráčka posledného tímu tabuľky, ktorý počas dlhodobej časti ani raz neokúsil chuť víťazstva. Matušincová sa na čele hodnotenia dostala v januári, keď prevzala líderskú štafetu po Slovenke Márii Olšovskej z SHK Veselí nad Moravou, ktorá na prelome rokov prestúpila do švajčiarskeho LC Brühl Handball.

Dvadsaťročná ľaváčka Matušincová nastrieľala v sezóne 2018/2019 dovedna 150 gólov v 21 stretnutiach, v ktorých nastúpila. V jej podaní gólovo najvydarenejšie vystúpenie absolvovala v predposlednom kole proti DHC Plzeň, keď skórovala 13-krát. Pred najbližšími prenasledovateľkami, ktorými boli zhodne 123-gólové Sára Kovářová z DHK Baník Most a Veronika Habánková z Iuventy Michalovce (na „medailový“ stupienok sa vyšvihla vďaka 10 gólom v záverečnom kole, pozn.), mala priepastný náskok 27 presných zásahov. Matušincová prebrala streleckú korunu od svojej krajanky Annamárie Patrnčiakovej.

V prvej desiatke sa nachádzajú ešte štyri Slovenky – Lívia Klučková (ŠŠK Prešov) so 122 gólmi na 4., Tetyana Fiľková-Trehubová (Iuventa Michalovce) so 108 gólmi na 9. a Martina Popovcová (ŠŠK Prešov) spoločne s Katarínou Pócsíkovou (HK Slovan Duslo Šaľa) so 107 gólmi na 10. pozícii.

Obhajkyňa lanského prvenstva a krídelníčka DHK Zora Olomouc Annamária Patrnčiaková, ktorá sa v minulom ročníku presadila 183-krát, skončila tentoraz so 104 gólmi dvanásta. Aj v predchádzajúcich rokoch zvíťazili medzi kanonierkami Slovenky – Klaudia Michnová (2015, 2017), Lívia Klučková (2016).

Konečné poradie najlepších strelkýň MOL ligy hádzanárok 2018/2019 po záverečnom 22. kole (zdroj: ČSH):
1. Karolína Matušincová (HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou) 150 gólov, 2. Sára Kovářová (DHK Baník Most) a Veronika Habánková (Iuventa Michalovce) po 123, 4. Lívia Klučková (ŠŠK Prešov) 122, 5. Veronika Mudrová (DHC Plzeň) 118, 6. Tereza Pokorná (DHC Slavia Praha) 116, 7. Eliška Desortová (DHC Sokol Poruba) 115, 8. Jana Šustková (DHK Baník Most) 113, 9. Tetyana Fiľková-Trehubová (Iuventa Michalovce) 108, 10. Martina Popovcová (ŠŠK Prešov) a Katarína Pócsíková (HK Slovan Duslo Šaľa) po 107, … 12. Annamária Patrnčiaková (DHK Zora Olomouc) 104

Autor: SITA, Foto: TASR

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022