Načítavanie údajov ...

Najlepšia sedmička SEHA League za marec s Prešovčanmi L. Urbanom a Butoracom

V elitnom výbere SEHA League za uplynulý mesiac aj dvaja zástupcovia slovenského majstra

Marcová najlepšia sedmička v 8. ročníku hádzanárskej SEHA Gazprom League je s dvojnásobným zastúpením Tatrana Prešov. Do All Star tímu za marec z tímu úradujúceho slovenského majstra dostali Lukáš Urban a Bruno Butorac. V predchádzajúcich mesiacoch zostavovateľov hviezdneho tímu zaujali z Prešovčanov – brankár Igor Čupryna v decembri, v novembri Bruno Butorac, Tomáš Číp a tréner Slavko Goluža, v októbri Bruno Butorac a Januš Lapajne. Šarišania chýbali medzi ocenenými v aktuálnej sezóne dvakrát – v septembri a februári.

Na adresu Lukáša Urbana uviedli, že napriek veku len 23 rokov hrá skutočne ako skúsený veterán. Skvele dirigoval hru proti Metalurg Skopje s 5 gólmi a 5 asistenciami, dobrý výkon podal aj proti PPD Záhreb, proti ktorému trikrát skóroval. Urban bol najlepším nahrávačom v súťaži, v aktuálnom ročníku mal na konte 46 asistencií, o 11 viac ako v uplynulej sezóne. „Som rád za každé takéto ocenenie. Určite ma teší, že som sa dostal do takejto spoločnosti, aj keď nás všetkých na druhej strane mrzí, že sme sa napokon tesne neprebojovali na záverečný turnaj,“ skonštatoval pre klubový web L. Urban.

Chorvát Bruno Butorac, ktorý si ocenenie vyslúžil už tretíkrát v sezóne 2018/2019, má v prešovskom tíme na starosti predovšetkým strieľanie gólov. Päťkrát sa presadil proti Metalurgu a dokonca deväťkrát skóroval v konfrontácii so Záhrebom. V ostatných troch kolách dosiahol priemer takmer 8 gólov na zápas. Celkovo mal na konte 90 gólov a druhú sezónu za sebou skončil v poradí kanonierov SEHA League na 2. mieste. „Tento mesiac sme v nominácii hneď dvaja s Lukášom, čo je dôkaz toho, že sme hrali peknú a tímovú hádzanú. Táto cena je pre mňa zadosťučinením a mám z nej dobrý pocit,“ uviedol k zisku ocenenia Bruno Butorac.

Do poslednej najlepšej sedmičky podľa jednotlivých postov v základnej časti 2018/2019 sa dostali zástupcovia len štyroch klubov. Trojnásobné zastúpenie má v nej Meškov Brest (Djordjič, Selviasiu, Djukič). Dvaja sú v ňom okrem Tatrana Prešov aj zo srbského družstva Vojvodina Nový Sad (Grozdanič, tréner Rojevič) a jeden z chorvátskeho tímu Nexe Našice (Car). Iba ľavá spojka Petar Djordjič zopakovala svoje zaradenie do elitného výberu z februára.

All Star tím SEHA Gazprom League za marec 2019:
brankár Moreno Car (Nexe Našice) – ľavé krídlo Miloš Grozdanič (Vojvodina Nový Sad), ľavá spojka Petar Djordjič (Meškov Brest), stredná spojka Lukáš Urban (Tatran Prešov), pivot Arťom Selviasiuk (Meškov Brest), pravá spojka Bruno Butorac (Tatran Prešov), pravé krídlo Darko Djukič (Meškov Brest), tréner Boris Rojevič (Vojvodina Nový Sad)

Autor: SITA, Foto: sehaphoto.photodeck.com

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022