Načítavanie údajov ...

Najlepšia slovenská strelkyňa z lanských MS „18“ hrá za Šaľu

Zuzana Trepáčová sa objavila v drese HK Slovan Duslo Šaľa

Najlepšia strelkyňa kadetiek Slovenska z lanských majstrovstiev sveta v hádzanej hráčok do 18 rokov v poľskom meste Kielce (v 7 dueloch za SR 43 gólov, 15. v konečnom poradí MS, pozn.) sa vrátila na Slovensko. Zuzana Trepáčová sa po letnom šampionáte chystala na študijný pobyt do Dánska. V novom kalendárnom roku prišiel prestup do HK Slovan Duslo Šaľa, v ktorého drese s číslom 22 v sobotu debutovala v stretnutí 14. kola MOL ligy žien proti SHK Veselí nad Moravou (30:21). V dorasteneckej kategórii bude naďalej nastupovať za materský UDHK Nitra.

„Som rada, že som sa posunula vyššie a mám možnosť sa zlepšovať v ženskom tíme. Znamená to pre mňa veľký posun vpred,“ povedala pre MY Nitra 17-ročná študentka nitrianskeho gymnázia Trepáčová. V sobotu dostala od trénera Dusla Michala Lukačína príležitosť na poste pravej spojky na približne 20 minút, pričom do streleckej listiny sa ešte nezapísala.

„Naskočila narýchlo, ešte sa musí zohrať najmä v obrannej fáze. Verím, že je v nej veľký potenciál. Už v budúcej sezóne z nej môže byť pilier družstva,“ uviedol Lukačín k Trepáčovej debutu a na jej adresu pre mynitra.sme.sk dodal: „Je to talentované dievča. Už dlhé roky sme v Šali nemali ľaváčku na pravej spojke. My omladzujeme družstvo, preto berieme šikovné dievčatá z okolia. Robíme všetko pre to, aby tu o dva – tri roky vyzrel veľmi dobrý kolektív. Zuzka do tejto filozofie zapadá.“

https://mynitra.sme.sk/c/22044882/trepacova-uz-hra-interligu-v-sali.html#ixzz5eZQm0bTd

Zdroj: SITA, Foto: M. Pospíš

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022