Načítavanie údajov ...

Najlepšia strelkyňa MOL ligy do Švajčiarska

Mária Olšovská už v drese LC Brühl Handball

Spoločná slovensko-česká súťaž hádzanárok prišla o jednu z najlepších kanonierok. Slovenka Mária Olšovská zamierila do Švajčiarska. Vďaka 67 gólom v 9 stretnutiach v drese SHK Veselí nad Moravou líderka poradia strelkýň MOL ligy 2018/2019 si už oblieka dres klubu LC Brühl Handball zo St. Gallenu. Za švajčiarskeho vicemajstra nastúpila 24-ročná spojka s reprezentačnými skúsenosťami aj na nedávnom 33. ročníku Stadtwerk Cupu, na ktorom štartoval aj slovenský šampión Iuventa Michalovce. Zemplínčanky skončili v konečnom poradí druhé, hráčky Brühlu tretie, pričom na turnaji získali aj skalp Iuventy (23:18).

Mária Olšovská pôsobila vo Veselí od sezóny 2015/2016, predtým bola členkou kádra Iuventy Michalovce. Odchovankyňa hádzanej v Rohožníku hrávala aj za bratislavské kluby ŠKP a Inter. Skúsenosti má tiež z národného tímu SR v mládežníckych kategóriách. V závere novembra 2018 ju chcel tréner ženskej reprezentácie Slovenska Ján Packa dodatočne povolať na turnaj I. fázy kvalifikácie MS 2019, ale Olšovská sa mu ospravedlnila.

LC Brühl Handball je suverénnym lídrom najvyššej švajčiarskej súťaže žien (SPL), keď z 10 duelov deväťkrát zvíťazil a raz remizoval. V realizačnom tíme pôsobí ako tréner brankárok bývalý vynikajúci hádzanársky reprezentant – Slovák Ľubomír Švajlen.

„S ponukou hrať za Brühl ma oslovil Ľubomír Švajlen. Po absolvovaní skúšky sme sa dohodli na spolupráci na rok a pol. Momentálne je prestup v riešení a k jeho zoficiálneniu by malo prísť v nasledujúcich dňoch,“ uviedla pre agentúru SITA M. Olšovská, ktorú citoval aj web slovakhandball.sk.

Autor: SITA, Foto: SITA

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022