Načítavanie údajov ...

Najužitočnejší hráč Final 4 Ligy majstrov Pérez de Vargas

V All-star tíme Ligy majstrov najviac hádzanárov z víťazného tímu

Liga majstrov v hádzanej mužov 2020/2021 vyvrcholila v nemeckom Kolíne nad Rýnom triumfom favorizovaného tímu Barca, ktorý vyhral všetkých 20 zápasov v sezóne a už desiatykrát ovládol najprestížnejšiu európsku pohárovú súťaž.

Najužitočnejším hráčom turnaja Final Four sa stal hráč víťazného katalánskeho veľkoklubu, španielska brankárska opora Gonzalo Pérez de Vargas. V sobotňajšom semifinále proti Nantes predviedol 16 a v nedeľu vo finále s Aalborgom 14 zákrokov. Predchádzajúcimi držiteľmi ocenenia MVP sú Aron Pálmarsson (2014, 2016), Nikola Karabatič (2015), Arpad Šterbik (2017), Diego Simonet (2018), Igor Karačič (2019) a Hendrik Pekeler (2020).

Ešte pred vyvrcholením súťaže si fanúšikovia udelením 210-tisíc hlasov vybrali zloženie All-star tímu najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže klubov hádzanárov. Na jednotlivé posty nominovali hráčov tréneri tímov, zástupcovia médií a predstavitelia sponzora.

Najpočetnejšie zastúpenie v elitnom výbere má Barca, šampión záverečného turnaja, ktorý „dodal“ strednú spojku Luku Cindriča, pivota Ludovica Fabregas, pravú spojku Dika Mema a pravé krídlo Aleixa Gómeza. Svoje miesta si v najlepšej sedmičke našli aj brankár Niklas Landin z THW Kiel, ľavé krídlo Valero Rivera Folch z HBC Nantes a ľavá spojka Mikkel Hansen z Paríža St. Germain. Ocenenia z vlaňajška si zopakovali Landin, Hansen (vtedy v elitnom výbere figuroval ako stredná spojka, pozn.) a Gómez (v roku 2020 ako najlepší mladý hráč, pozn.). Ostatní sú debutanti. Najlepší obranca bol Henrik Möllgaard (Aalborg), za najlepšieho mladého hráča zvolili Dylana Nahiho z Paríža Saint-Germain. Z trénerov patrí ocenenie Albertovi Entrerríosovi z HBC Nantes.

Zlatú loptu pre najlepšieho strelca si odniesol španielsky krídelník Nantes Valero Rivera Folch, ktorý dosiahol 95 gólov vrátane 9 vo Final Four.

Európska hádzanárska federácia (EHF) sa rozhodla osobitne uctiť pamiatku brankára FC Porto Alfreda Quintanu, ktorý zomrel vo februári. Udelila mu
špeciálne ocenenie „Naveky hviezda“.

All-star tím Ligy majstrov v hádzanej mužov 2020/2021:
brankár: Niklas Landin Jacobsen (Dán./THW Kiel)
ľavé krídlo: Valero Rivera Folch (Šp./HBC Nantes)
ľavá spojka: Mikkel Hansen (Dán./Paríž Saint-Germain Handball)
stredná spojka: Luka Cindrič (Chor./Barca)
pivot: Ludovic Fabregas (Fr./Barca)
pravá spojka: Dika Mem (Fr./Barca)
pravé krídlo: Aleix Gómez (Šp./Barca)

Najlepší obranca: Henrik Möllgaard (Dán./Aalborg Haandbold)
Najlepší mladý hráč: Dylan Nahi (Fr./Paríž Saint-Germain Handball)
Najlepší tréner: Alberto Entrerríos (Šp./HBC Nantes)
Najlepší strelec: Valero Rivera Folch (Šp./HBC Nantes) – 95 gólov
Najužitočnejší hráč Final 4: Gonzalo Pérez de Vargas (Šp./Barca)

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.fcbarcelona.com

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022