Načítavanie údajov ...

Najužitočnejším hráčom Final 4 SEHA ligy brankár Veszprému Corrales

Deviaty ročník nadnárodnej „SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League“ vyvrcholil počas víkendu turnajom Final 4 v chorvátskom Zadare, na ktorom suverénne uspel Telekom Veszprém. Maďarský klub dominoval aj v All-Star tíme záverečného turnaja sezóny 2019/2020. V záverečný deň Final 4 fanúšikovia svojimi hlasmi rozhodli o zložení hviezdneho tímu i o cene pre najužitočnejšieho hráča i defenzívneho špecialistu.

Podľa očakávania najpočetnejšie zastúpenie v All-Star tíme mal Veszprém, z ktorého si hlasujúci vybrali štyroch hráčov – brankára Rodriga Corralesa, pravé krídlo Gašpera Marguča, pravú spojku Jorgeho Maquedu a pivota Andreasa Olivera Nilssona. Navyše, najlepším obranárom sa stal Blaž Blagotinšek a už spomenutý španielsky gólman Corrales si odniesol aj cenu pre najužitočnejšieho hráča turnaja.

Najlepšiu sedmičku okrem Veszprémčanov tvoria tiež ľavý krídelník David Mandič (PPD Záhreb), ľavá spojka Alexander Škurinskij (Meškov Brest) a stredná spojka Lovro Jotič (Vardar 1961 Skopje).

Slovenský zástupca Tatran Prešov na vyvrcholení súťaže neštartoval, v konečnom poradí obsadil 6. miesto. V hodnotení najlepších strelcov SEHA ligy patrila Oliverovi Rábekovi so 43 presnými zásahmi 12. pozícia, ale odohral menej zápasov ako jeho konkurenti v renkingu nad ním. V priemere na odohraný duel však súčasný kapitán Tatrana figuroval štvrtý (4,78 g. na duel).

All-Star tím Final Four 9. ročníka SEHA Gazprom League:
brankár Rodrigo Corrales (Telekom Veszprém) – ľavé krídlo David Mandič (PPD Záhreb), pravé krídlo Gašper Marguč (Telekom Veszprém), ľavá spojka Alexander Škurinskij (Meškov Brest), stredná spojka Lovro Jotič (Vardar 1961 Skopje), pravá spojka Jorge Maqueda (Telekom Veszprém), pivot Andreas Oliver Nilsson (Telekom Veszprém)
defenzívny špecialista: Blaž Blagotinšek (Telekom Veszprém)
najužitočnejší hráč: Rodrigo Coralles (Telekom Veszprém)

Autor: slovakhandball.sk, Foto: http://www.seha-liga.com/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022