Načítavanie údajov ...

NAJUŽITOČNEJŠÍM HRÁČOM FINAL 4 SEHA LIGY TVORCA HRY VESZPRÉMU NENADIČ, RÁBEK DRUHÝ MEDZI KANONIERMI

Hádzanári Telekomu Veszprém ovládli nielen 10. ročník nadnárodnej „SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League“, ale aj All-Star tím turnaja Final 4 v chorvátskom Zadare, kde vo finále až v rozstrele rozhodli o svojom triumfe nad PPD Záhreb (27:27, rozstrel 4:2). Štyria hráči maďarského klubu sa vďaka hlasom zástupcov médií dostali do hviezdnej zostavy záverečného turnaja sezóny 2020/2021 – brankár Vladimir Cupara, pravá spojka Yahia Omar, stredná spojka Petar Nenadič, ktorý si zároveň odniesol ocenenie MVP pre najužitočnejšieho hráča turnaja, a Blaž Blagotinšek ako defenzívny špecialista. Veszprémčanov dopĺňajú ľavý krídelník David Mandič z PPD Záhreb, jeho spoluhráč Filip Vistorop na pravej spojke a pivot Motora Záporožie Viačeslav Bochan. Mandič a Blagotinšek sa medzi najlepšími ocitli takisto ako pred rokom. Nenadič je v poradí desiatym rôznym najužitočnejším hráčom Final 4 SEHA ligy a štvrtý z Veszprému po Chemovi Rodríguezovi (2015), Momirovi Iličovi (2016) a Rodrigovi Corralesovi (2020).

Veszprém doviedol k obhajobe prvenstva Momir Ilič, ktorý ako prvý dokázal vyhrať SEHA ligu ako hráč i tréner, keďže v rokoch 2015 a 2016 sa tešil z triumfu vo veszprémskom drese. Jeho traja zverenci Andreas Nilsson, Máté Lékai a Gašper Marguč boli pri všetkých štyroch víťazstvách maďarského klubu (2015, 2016, 2020, 2021) a sú v pätách jediného päťnásobného víťaza, ktorým je Stojanče Stoilov.

Slovenský zástupca Tatran Prešov na vyvrcholení súťaže neštartoval, v konečnom poradí obsadil 8. miesto. V hodnotení najlepších strelcov SEHA ligy patrila Oliverovi Rábekovi so 48 presnými zásahmi v 7 zápasoch 2. pozícia, pričom odohral o tri zápasy menej ako Timur Dibirov z severomacedónskeho Vardaru 1961 Skopje, ktorý skóroval 57-krát. V priemere na odohraný duel bol však súčasný kapitán Tatrana najlepší (6,86 g. na duel).

All-Star tím Final Four 10. ročníka SEHA Gazprom League v Zadare:
brankár Vladimir Cupara (Telekom Veszprém) – ľavé krídlo David Mandič (PPD Záhreb), ľavá spojka: Filip Vistorop (PPD Záhreb), stredná spojka Petar Nenadič (Telekom Veszprém), pravá spojka Yahia Omar (Telekom Veszprém), pravé krídlo Mikita Vailupau (Meškov Brest), pivot Viačeslav Bochan (Motor Záporožie)
defenzívny špecialista: Blaž Blagotinšek (Telekom Veszprém)
najužitočnejší hráč: Petar Nenadič (Telekom Veszprém)

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: http://www.seha-liga.com/

 

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022