Načítavanie údajov ...

Rozhovor týždňa: Urbanov najvydarenejší zápas s frustrujúcim koncom

Tomáš Urban krátko pred začiatkom sezóny prestúpil do TSV GWD Minden, s ktorým si však v doterajšom priebehu sezóny I. bundesligy neužil veľa radosti. Uplynulú nedeľu mali so spoluhráčmi na dosah prvé víťazstvo proti TBV Lemgo Lippe, ale nedočkali sa ho ani v 8. kole. Jeden z najskúsenejších hráčov slovenskej hádzanárskej reprezentácie mužov je napriek tomu v dobrej forme, o čom svedčí aj jeho dvojciferný gólový príspevok v ostatnom vystúpení. Hoci podal výborný výkon, za ktorý si vyslúžil zaradenie do ideálnej zostavy kola najvyššej nemeckej súťaže, ešte aj pár dní po zápase mal zmiešané pocity. Prečo sa jeho tímu nepodarilo prvýkrát zabodovať a všeličo iné, prezradil 32-ročný ľavák v rozhovore pre slovakhandball.sk

Máte za sebou zvláštny zápas s Lemgom, v ktorom ste však podľahli 29:32. Aké to bolo z vášho pohľadu?
– Trpké. Nedeľňajšia prehra nás riadne bolí. Je viac ako jasné, že sme si to prehrali sami. V tomto smere nie je o čom polemizovať. Ťažko sa hľadajú slová, lebo od začiatku sme boli na koni a mali sme to v pohode vo svojich rukách…

V 39. min ste vyhrávali ešte 21:13 a štvrťhodinu pred koncom 24:19. Kde nastal zlom po nádejnom vývoji?
– Začali sme robiť jednoduché chyby. Dovtedy sa nám darilo a chceli sme v tom pokračovať, ale za pár minút sme stratili pôdu pod nohami a zneisteli sme. Neistota vyústila potom do ľahkých chýb, niečo sme aj pozahadzovali. Naopak, súper prešiel na hru 7 na 6 a vychádzalo mu to. Oni dávali góly z každej pozície a my sme zrazu nevedeli nájsť recept. Hoci hrali bez brankára, nedokázali sme skórovať ani do prázdnej bránky. Podstatné bolo, že sme za posledných dvadsať minút inkasovali 19 gólov, a to je strašne veľa.

Vy ste tri a pol minúty pred koncom vyrovnali z pokutového hodu na 29:29, ale potom ste už so spoluhráčmi neskórovali a trikrát ste inkasovali. Prečo?
– Ja sám som tam nevyužil čistú šancu z pivota. Každá nepremenená príležitosť zamrzí, ale táto o to viac, že sme ešte mohli mať nádej na zisk bodu. Na druhej strane je pravda, že sme si duel prehrali v inej časti, nie až tu v závere. Lemgu začalo všetko padať a karta sa obrátila. Namiesto chladnej hlavy sme si nechali víťazstvo ujsť pomedzi prsty.

Verili ste, že práve Lemgo je super, na ktorom by ste sa mohli chytiť?
– Áno, stopercentne sme si pred týmto stretnutím verili. Lemgo hrá totiž štýlom, ktorý by nám mal teoreticky vyhovovať. Aj to tak dlho vyzeralo, keďže sa nám hra darila.

Pýtať na náladu v klube je asi zbytočné. Čo robíte, aby ste usekli negatívnu sériu?
– Zatiaľ sa nedejú veľké zmeny. Som presvedčený, že sme na dobrej ceste. Naše ostatné vystúpenia boli už oveľa lepšie a len málo chýbalo k lepším výsledkom. Áno, atmosféra je zlá. Po zápase mali v kabíne všetci zvesené hlavy. Keď tam niekto vošiel, mohol nasávať negatívnu energiu. Na druhej strane na každom tréningu drieme od prvej do poslednej sekundy a je len otázka času, kedy sa to zlomí a nazbierame nejaké body.

Pre vás to bol vďaka 10 gólom doteraz najvydarenejší zápas. Ako sa vám hralo?
– V prvom rade musím povedať, že som hral na pravej spojke a nie na krídle. Celkovo to však bol z mojej strany vydarený duel, hralo sa mi super. Darila sa mi hra, vychádzalo zakončenie. Vyhovovalo mi, že ma hráči Lemga nebrali ako spojku až tak vážne. Z diaľky som síce nedal gól, ale presadzoval som sa z preskokov, z protiútokov a góly som dal aj zo sedmičiek.

Našli ste si nový post v zostave?
– Chvíľu som hral na pravej spojke už aj predtým, ale vždy to boli len nejaké úseky. Teraz nie sú naše pravé spojky stopercentne fit, a tak ma tam tréner dal, aby sa mohli doliečiť. Na tréningoch to celkom dobre funguje, preto sa nebál urobiť tento krok a vyšlo to. Som spokojný, že môžem pomáhať mužstvu aj takto.

Ste pripravený na alternáciu na pravej spojke aj v reprezentácii?
– Už sme sa na túto tému s trénerom Petrom Kukučkom rozprávali. Ja som pripravený. Nehovorím, že ako prvá pravá spojka, ale ako alternatívu to beriem v pohode a som s tým stotožnený. Reagovať budeme podľa situácie, ale už v príprave sa na tomto poste zrejme tiež objavím. Pozícia krídelníka mi je však bližšia, som v nej viac doma.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: https://www.facebook.com/GWDMinden

 

 

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022