Načítavanie údajov ...

Napriek prehre s favoritom pozitívne pocity u Ďuriša a spol.

Hádzanárom HE-DO B. Braun Gyöngyös sa vzdialila skupinová fáza Európskej ligy

Ani statočný boj napokon nestačil hádzanárom HE-DO B. Braun Gyöngyös na prekvapenie v prvom zápase 2. kvalifikačného kola novej Európskej ligy mužov. Klub slovenského reprezentanta Ľubomíra Ďuriša a Michala Tótha ml. podľahol tímu Füchse Berlín, a tak do budúcotýždňovej odvety pôjde z lepšej východiskovej pozície bundesligový favorit.

„Veľmi dobre sme vedeli, kto proti nám stojí. Zápas bol celý čas vyrovnaný. Napokon prehra o dva góly nie je zlá, aj keď remíza by bola určite lepšia. Škoda, že sme zahodili veľa šancí a v dôležitých fázach duelu sme sa dopustili technických chýb. Ukázala sa aj sila a skúsenosti Berlínčanov. Jednoducho, nemôžeme si dovoliť robiť takého chyby, lebo súper ako Füchse to hneď využije. Znie to zvláštne, ale napriek prehre mali všetci okolo nášho klubu pozitívny pocit,“ povedal pre slovakhandball.sk Ľubomír Ďuriš.

Potvrdilo to aj slová trénera Csabu Konkolya, ktorý vyjadril hrdosť na výkon svojho mužstva. „Povedal to aj nám hneď po zápase. Bol spokojný, že až na pár vecí sme splnili všetko, čo sme si povedali. Chceli sme hrať našu tempo hádzanú, behať s hráčmi súpera, čo sa nám aj darilo. Nepustili sme hostí ani k jednému jednoduchému protiútoku, na čo sme sa tiež sústredili. Je jasné, že z rýchlej hry pramenili aj chyby, ale napriek nim sme sa držali počas celého priebehu duelu,“ pokračoval slovenský tvorca hry maďarského zástupcu v druhej najvýznamnejšej európskej súťaži.

Najvyššia nemecká súťaž je považovaná za najlepšiu v Európe, ale aj maďarská liga má svoju kvalitu, preto pre hráčov Gyöngyösu neznamenala konfrontácia s popredným bundesligovým tímom veľký kvalitatívny rozdiel.
„My hrávame pro Szegedu a Veszprému, čiže pre nás to bolo niečo podobné. Hrali sme proti hráčom s veľkými postavami a silovo veľmi dobre pripravenými,“ poznamenal Ďuriš, ktorý tradične dirigoval hru a dvakrát sa presadil strelecky. „Hralo sa mi dobre, bol to už moj tretí zapas proti Berlínu. Tešil som sa a snažil som sa pomôcť mužstvu najlepšie, ako viem. Boli tam aj chyby, ale nemyslím si, že to bol zlý výkon. Hral som skoro celý duel a na konci som toho mal už dosť. Fyzicky ma to dosť rozbilo.“

Gyöngyös napriek dvojgólovému manku neskladá zbrane. „V nedeľu odlietame do Berlína. Tam sa môže stať všetko. Füchse síce chýbali nejakí hráči, takže podľa mňa teraz už budú k dispozícii, čím vzrastie sila domácich. Nemáme veľké oči a pôjdeme do odvety s rovnakou taktikou, s akou sme nastúpili na našej palubovke. Uvidíme, ako to dopadne,“ vyjadril sa považskobystrický odchovanec k šanciam v odvete.

Hádzanári HE-DO B. Braun Gyöngyös si zatiaľ úspešne počínajú v ligovej súťaži, v ktorej figurujú na 3. priečke za velikánmi Veszpémom a Szegedom. „Zatiaľ sme odohrali štyri zápasy, z ktorých sme tri vyhrali a raz sme ťahali za kratší koniec. Mrzí nás najmä prehra v Tatabányi, lebo sme podľahli o jediný gól. Mali sme na to, aby sa tam získali aspoň bod. Zatiaľ však panuje spokojnosť,“ skonštatovala opora tímu.

Aj v maďarskej lige ovplyvňuje program zápasov pandémia koronavírusu. „COVID-19 sa nám zatiaľ vyhýba. Priebežne nás testujú, ale veľa tímov už malo pozitívnych hráčov a rušili sa aj nejaké zápasy. V tejto situácii nikto nevie, čo bude. Zo dňa na deň sa môže všetko zmeniť…,“ dodal Ľ. Ďuriš.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.facebook.com/gyongyosikk/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022