Načítavanie údajov ...

Napriek víťazstvu nie úplná spokojnosť, Tatran drží postupovú teóriu

Po štyroch prehrách dve víťazstvá dosiahli Tatrana Prešov hádzanári v Lige majstrov mužov 2019/2020. Práve dva triumfy nad severomacedónskym HC Eurofarm Rabotnik Bitola držia úradujúceho slovenského šampióna teoreticky v hre o postup z C-skupiny do vyraďovacej fázy. Šarišania na výhru 24:23 z palubovky súpera nadviazali doma tiež tesným víťazstvom 31:29.

„Bol to jeden zo zápasov, v ktorých zvíťazíte, ale nemôžete byť úplne spokojní. Nerád hodnotím jednotlivcov, ale musím povedať, že nás v kľúčových momentoch podržal brankár Mário Cvitkovič. Musíme však hrať zodpovednejšie, keď máme náskok,“ zhodnotil vystúpenie svojich zverencov pre klubový web tréner Tatrana Slavko Goluža.

Cvitkovič sa dostal medzi tri žrde po Igorovi Čuprynovi a dôveru nesklamal. Naopak, bol oporou družstva a zeleno-bielych podržal. „Vedeli sme, že sa nám Bitola bude chcieť revanšovať za domácu prehru a očakávali sme náročný zápas. Na jeho konci sme vyhrávali už o štyri góly, ale zase sme urobili chyby, ktoré umožnili Rabotniku znížiť rozdiel na jediný gól. Na konci sme však víťazstvo dobre ubránili a dali góly v dôležitých momentoch,“ poznamenal Cvitkovič.

Triumf Tatrana spečatil 31. gólom pivot Ognjen Djerič: „Víťazstvo je najdôležitejšie. Urobili sme však množstvo chýb a v závere sme umožnili súperovi vrátiť sa do zápasu. Keď sme v takejto situácii, musíme zápas zaklincovať. Na tomto musíme popracovať.“

Strelecky potiahol prešovské družstvo Oliver Rábek. „Myslím si, že to bol dobrý zápas s množstvom gólov, po ktorom sa tešíme z ďalších bodov v Lige majstrov. V obrane sme síce urobili chyby, ale premieňali sme viac šancí a mali sme zodpovednejšiu streľbu ako v Bitole,“ skonštatoval desaťgólový Rábek.

Prešovčania sa po sobote odpútali z posledného miesta v tabuľke, v C-skupine aktuálne figurujú na 4. priečke so štvorbodovým odstupom na druhú postupovú pozíciu švédskeho Sävehofu. „Sme spokojní s víťazstvom, ktoré sa však nerodilo ľahko. Oni nám chceli vrátiť prehru z predchádzajúceho duelu, ale dobre sme sa na nich pripravili a sme veľmi radi, že sme vyhrali. Mário Cvitkovič opäť výborne zachytal,“ poznamenala spojka Tatrana Lukáš Urban.

Autor, Foto: SITA

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022