Načítavanie údajov ...

Náročná skupina pre Tatran, Prešov v skupinovej fáze EL aj proti Paulovmu Nimes

Hádzanári Tatrana Prešov sa v skupinovej fáze úvodnej sezóny EHF Európskej ligy mužov predstavia v B-skupine proti tímom USAM Nimes Gard (Fr.), C.S. Dinamo Bukurešť (Rum.), Füchse Berlín (Nem.), Sporting CP Lisabon (Portug.) a IFK Kristianstad (Švéd.). Zloženie štyroch šesťčlenných skupín EL druhej najvýznamnejšej európskej pohárovej súťaže určil piatkový žreb vo Viedni, ktorý pre koronavírus preložili zo štvrtka.

Slovenský zástupca bol jedným z tucta družstiev nasadených priamo do tejto fázy EL 2020/2021 a nemusel absolvovať dvojkolovú kvalifikáciu. Šarišania figurovali pred žrebovaním v 3. koši spolu s klubmi HC Eurofarm Pelister Bitola (Sev. Maced.), Čechovskí medvedi (Rus.) a Besiktas Aygaz (Tur.), s ktorými sa v skupinovej fáze nemohli stretnúť. Žreb Tatranu neprial a prisúdil mu veľmi náročných protivníkov, ale na druhej strane atraktívnych.

„Dovolím si povedať, že ´béčko´ je najkvalitnejšou a najťažšou skupinou. Už len vzhľadom na účasť francúzskeho a nemeckého súpera. K tomu Dinamo Bukurešť, ktoré dlhodobo pôsobilo Lige majstrov s dobrými výsledkami. Je to teda ťažká skupina, ale na druhej strane sa môžeme tešiť na kvalitných súperov. Je to práve to, čo sme si priali a avizovali pred začiatkom tejto sezóny, že v novej súťaži nás budú čakať atraktívni súperi. Z tohto pohľadu som rád, že prešovský fanúšik, či už priamo v hale, alebo len cez televízne obrazovky, bude mať možnosť sledovať súboje Tatrana Prešov s poprednými mužstvami z Európy,“ uviedol pre klubový web generálny manažér Tatrana Prešov Miroslav Benický.

Prešovčania budú v tejto konkurencii bojovať o jednu zo štyroch miesteniek do vyraďovacej časti. „Zdá sa to ako veľmi ľahká úloha, keďže postupujú štyri zo šiestich mužstiev. Nechcem predbiehať s konkrétnymi ambíciami. Určite urobíme všetko, aby sme sa do toho štvrtého miesta umiestnili,“ dodal Benický.

Tatran si dvakrát zmeria sily aj s USAM Nimes Gard, brankárom francúzskeho klubu je reprezentant SR Teodor Paul. „Najmä som si želal, aby nám vyžrebovali Prešov a mohol som ísť domov. Keď to vyšlo, veľmi som sa tešil. Naša skupina je jedna z najťažších,“ poznemenal pre slovakhandball T. Paul.

V EL sa predstaví aj jeho brankársky kolega zo slovenskej reprezentácie Michal Martin Konečný, ktorý si od leta oblieka dres maďarského klubu Grundfos Tatabánya KC. „Žrebovanie som sledoval s napätím a musím povedať, že som veľmi spokojný. Myslím si, že skupina bude veľmi vyrovnaná a čakajú nás dramatické zápasy. Pre nás bude dôležitý každý jeden duel. Verím, že dobrými výkonmi sa nám podarí postúpiť. Najviac sa určite teším na konfrontácie s nemeckým gigantom Rhein-Neckar Löwen, ktorý nepochybne patrí medzi najlepšie tímy na svete,“ povedal pre oficiálnu stránku SZH Konečný na margo súperov v D-skupine, v ktorej budú účinkovať aj Kadetten Schaffhausen (Švaj.), HC Eurofarm Pelister Bitola (Sev. Maced.), Rhein-Neckar Löwen (Nem.), GOG Gudme (Dán.) a RK Trimo Trebnje (Slovin.).

Pri žrebovaní zloženia skupín sa prihliadalo na to, aby sa zástupcovia krajín s viacerými tímami v súťaži (Francúzsko, Nemecko, Rusko, Severné Macedónsko a Švédsko) nestretli so svojimi rivalmi z domácich ligových súťaží. Skupinová fáza EL mužov má plánovaný začiatok na 20. októbra 2020. Hrať sa bude systémom každý s každým doma – vonku. Po 10 kolách sa prvé štyri družstvá z každej skupiny kvalifikujú do osemfinále, pre ostatné tímy sa skončí účinkovanie v pohárovej Európe.

Vyžrebované zloženie skupín skupinovej fázy EHF Európskej ligy mužov 2020/2021:
A-skupina: Abanca Ademar León (Šp.), Orlen Wisla Plock (Poľ.), Čechovskí medvedi (Rus.), Fenix Toulouse Handball (Fr.), Fivers (Rak.), HC Metalurg Skopje (Sev. Maced.)
B-skupina: USAM Nimes Gard (Fr., T. Paul), C.S. Dinamo Bukurešť (Rum.), Tatran Prešov (SR), Füchse Berlín (Nem.), Sporting CP Lisabon (Portug.), IFK Kristianstad (Švéd.)
C-skupina: SC Magdeburg (Nem.), Alingsaas HK (Švéd.), Besiktas Aygaz (Tur.), Montpellier HB (Fr.), RK Nexe Našice (Chor.), HC CSKA Moskva (Rus.)
D-skupina: Grundfos Tatabánya KC (Maď., Konečný), Kadetten Schaffhausen (Švaj.), HC Eurofarm Pelister Bitola (Sev. Maced.), Rhein-Neckar Löwen (Nem.), GOG Gudme (Dán.), RK Trimo Trebnje (Slovin.)

Termíny:
1. kolo: 20. 10. 2020, 2. kolo: 27. 10., 3. kolo: 17. 11., 4. kolo: 24. 11., 5. kolo: 1. 12., 6. kolo: 8. 12., 7. kolo: 9. 2. 2021, 8. kolo: 16. 2., 9. kolo: 23. 2., 10. kolo: 2. 3.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.facebook.com/USAMNimesGard

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022