Načítavanie údajov ...

Náročný úvod Šale po pauze, v Dusle sa však tešia, že konečne pôjdu hrať

Štvormesačné čakanie na vzájomné zápasy medzi slovenskými a českými tímami v MOL lige hádzanárok sa skončí počas tohto víkendu. Po minulotýždňovom rozbehu spoločnej súťaže v novom kalendárnom roku prídu tentoraz na rad aj konfrontácie družstiev z oboch krajín. Najbližšie dni ponúknu napokon dva namiesto plánovaných troch takýchto duelov. Najskôr v sobotu sa v Plzni proti nováčikovi, ktorý nedávno prvýkrát zabodoval, mal predstaviť jeho tabuľkový sused ŠŠK Prešov, ale v piatok večer prišla správa, že riadiaci orgán súťaže na základe karanténnych opatrení v súvislosti s COVID-19 (v tíme zo Šariša) odložil spomenutý zápas.
Potom v nedeľu čaká Plzenčanky zápas proti ďalšiemu tímu z východu SR, tentoraz však z opačného pólu tabuľky – proti Iuvente Michalovce. Pozornosť však bude pútať najmä druhé stretnutie nedeľňajšieho programu, v ktorom bude druhá Slavia Praha hostiť v tabuľke ôsmy HK Slovan Duslo Šaľa. Slavistky v uplynulom kole potrápili suverénneho lídra DHK Baník Most a takmer mu pripravili prvú bodovú stratu, Šalianky budú hrať po takmer dvojmesačnej pauze a pokúsia sa vylepšiť svoju bilanciu, keď z ostatných piatich súbojov utrpeli štyri prehry.
„Testovanie na COVID-19 nás čaká v piatok večer, ale viac ako 90 percent kádra je už premorených, takže z našej strany by to malo byť v poriadku. K tomu sa nám síce pritrafili aj nejaké zranenia, ale poviem to tak, že hrať už pôjdeme, aj keby čo bolo,“ povedal na úvod pre slovakhandball.sk manažér HK Slovan Duslo Rudolf Petrikovič.
Šalianske družstvo prešlo počas uplynulého obdobia rôznymi pauzami, svoj doteraz posledný duel odohralo pred takmer dvoma mesiacmi. „Trénovali sme aj medzi sviatkami i predtým, ale chýba nám zápasová prax. Po korone sa dostať späť nie je jednoduché, hoci dievčatá nemali ťažký priebeh ochorenia. Dýchavičnosť sa však ešte prejavuje a mám trochu obavy, ako to bude vyzerať počas stretnutia. Až na tie rôzne odmlky, karantény sa však pripravujeme v rámci možností,“ poznamenal Petrikovič a k najbližšiemu zápasovému programu dodal: „Bude to náročné. Na úvod by sme potrebovali ľahších súperov, ale po Slavii príde k nám vedúci Most a potom nás čaká Poruba. Nič sa nedá robiť, aspoň nás to preverí, v akej sme forme. Predovšetkým sa tešíme, že konečne ideme hrať. Postupne chceme získať späť hernú pohodu. Zdravie je prvoradé, ale dúfame, že súťaž už bude pokračovať a normálne ju odohráme až do konca.“

Najbližší program zápasov MOL ligy žien 2020/2021:
sobota 16. 1.
15.00 h TJ Sokol Písek – HK Hodonín
17.30 h DHK Zora Olomouc – DHC Sokol Poruba
18.00 h DHK Baník Most – Handball PSG Zlín
DHC Plzeň – ŠŠK Prešov odložili.
nedeľa 17. 1.
16.00 h DHC Plzeň – Iuventa Michalovce
17.30 h DHC Slavia Praha – HK Slovan Duslo Šaľa
streda 20. 1.
16.00 h DHC Slavia Praha – ŠŠK Prešov
18.00 h HK Slovan Duslo Šaľa – DHK Baník Most
18.00 h DHC Sokol Poruba – TJ Sokol Písek
štvrtok 21. 1.
17.30 h HK Hodonín – Iuventa Michalovce

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Viktor Zamborský

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022