Načítavanie údajov ...

Návrat Ľ. Ďuriša do Považskej Bystrice

Už dlhší čas známa vec, že Ľubomír Ďuriš končí v maďarskom prvoligovom HE-DO B.Braun Gyöngyös, kde sa stal počas šesťročného pôsobenia obľúbencom fanúšikov, vyústila do očakávaného konca. Kapitán slovenskej reprezentácie sa vracia na Slovensko a bude pôsobiť v tíme úradujúceho slovenského vicemajstra MŠK Považská Bystrica, ktorého je odchovancom. Hoci mali v Maďarsku o neho záujem, on dal z rodinných dôvodov prednosť návratu na extraligové palubovky.

„Považská Bystrica bola jasná voľba. V kontakte sme boli už minulý rok, vtedy boli ochotní na mňa počkať a teraz sme sa rýchlo dohodli. V prvom rade sa teším z návratu, pričom verím, že očakávania naplním a pomôžem tímu dosahovať ciele, ktoré budeme mať. V Považskej Bystrici boli ambície vždy vysoké, pričom verím, že to tak aj zostane. Je tu koncepčná práca, na ktorú treba nadviazať,“ uviedol pre povazska.dnes24.sk k svojmu prestupu 34-ročný tvorca hry, ktorý si dres MŠK oblečie po 11 rokoch. Z Považskej Bystrice odišiel po sezóne 2010/2011 do HC Sporta Hlohovec, kde strávil päť súťažných ročníkov. Potom už zamieril do Gyöngyösu.

Podpis zmluvy s Ďurišom potešil aj kouča považskobystrických hádzanárov. „Jeho príchod vnímam maximálne pozitívne. Bude to pre nás prínos zo všetkých stránok. Ja sa z toho teším. Je to poctivý hádzanár aj človek. Vie hrať na všetkých troch spojkách a vieme ho využiť na ďalšie varianty v obrannom systéme. Predovšetkým však veríme, že bude mať veľké slovo v šatni aj na ihrisku ako opora,“ poznamenal Václav Straka.

Napriek tomu, že uzavrel svoju legionársku časť hádzanárskej kariéry, Ľubomír Ďuriš chce pokračovať na reprezentačnej úrovni. „Volal som s trénerom Petrom Kukučkom, s ktorým sme sa o tom bavili. Hádzaná mi stále chutí, cítim sa dobre, preto chcem pokračovať v národnom tíme. Keď budem potrebný, vždy rád prídem,“ dodal pre povazska.dnes24.sk Ľ. Ďuriš.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: https://gykk.hu/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022