Načítavanie údajov ...

Návrat T. Urbana do Göppingenu nie je témou

Slovenský hádzanár Tomáš Urban nedohral uplynulú sezónu pre vážne zranenie. Ešte v závere uplynulého kalendárneho roka si ako hráč Frisch Auf! Göppingen v dueli I. bundesligy proti TV Hüttenberg (28:17) roztrhol achilovku. Po dlhej rekonvalescencii sa so zavŕšením súťažného ročníka skončilo aj jeho pôsobenie v tomto nemeckom klube, s ktorým mal zmluvu do 30. júna 2018. Najlepší hádzanár Slovenska za rok 2016 je odvety bez angažmánu, hoci sa naďalej pripravoval aj s družstvom Göppingenu.

Káder Frisch Auf! vystužil počas letnej na pozícii pravého krídla, ktorá patrila aj T. Urbanovi, Tim Sörensen. Dánsku posilu zo švédskeho IFK Kristianstad však tiež trápia problémy s achilovkou. V priebehu septembra nebolo jasné, kedy sa s ním bude dať počítať. „Nič nechceme uponáhľať. Nebudem dávať nejaké prognózy, ale ešte pár týždňov to potrvá,“ vyjadril sa vtedy pre stuttgarter-zeitung.de tréner tímu FAG Hartmut Mayerhoffer, ktorého tešilo, že ďalší pravý krídelník Marco Rentschler podáva stabilné výkony. V médiách v tom čase nadhodili aj možnosť návratu Urbana do göppingenského dresu, ale podľa informácie v spomenutom denníku nie je opätovné zapojenie 29-ročného Košičana aktuálne témou, hoci v príprave s mužstvom trénoval a je voľný hráč.

Tomáš Urban strávil v klube Frisch Auf! Göppingen len jednu necelú sezónu, keď tam prestúpil v septembri 2017 z druholigového THSV Eisenach.

Autor: SITA, Foto: sport.de

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022