Načítavanie údajov ...

Nemecké kluby hrozia bojkotom, nechcú uvoľniť hráčov do národných tímov

Nemecké hádzanárske kluby majú obavy o svojich hráčov

V najvyšších ligových súťažiach nasleduje teraz prestávka, ktorú majú v úvode nasledujúceho mesiaca vyplniť zápasy mužských reprezentačných družstiev. Existuje hrozba, že tie možno budú bez hráčov pôsobiacich v Nemecku. Pre strach z nových prípadov nakazenia koronavírusom je témou neuvoľnenie reprezentantov pre potreby svojich krajín v novembrovom asociačnom termíne patriacom štartu kvalifikácie ME 2022, a to predovšetkým do rizikových oblastí pandémie. Kluby v Nemecku už hrozia týmto bojkotom. Jedným z nich, ale nie jediný, ktorý uvažuje, že nepustí svojich hráčov do reprezentácií je Rhein-Neckar Löwen. Ak by k tomu prišlo, malo by to dopad aj na slovenskú reprezentáciu, ktorú čakajú duely Euro Cupu proti Chorvátsku (4. 11.) a Španielsku (7. 11.), pričom v nemeckých ligách pôsobia Dominik Kalafut (HSG Nordhorn-Lingen), Lukáš Péchy (TuS Ferndorf), Tomáš Urban (TV Emsdetten) a Martin Potisk (ThSV Eisenach).

Doteraz to nikto neurobil a všetci dodržiavali povinnosť uvoľniť hráčov pre potreby národných tímov. V tejto súvislosti však šéfka Rhein-Neckar Löwen Jennifer Kettemannová pre Mannheimer Morgen uviedla: „Momentálne sa nachádzame vo výnimočnej globálnej situácii a okrem ekonomickej zodpovednosti za náš klub máme aj zodpovednosť za zdravie našich hráčov. Nikto nechce poslať hráča do rizikovej oblasti, aby potom musel ísť po návrate do Nemecka do karantény.“

Bundesligisti žiadajú od Nemeckého hádzanárskeho zväzu i ďalších národných federácií garancie, že reprezentanti nebudú musieť ísť do karantény po návrate do klubov. „Systém myslenia len na vlastné záujmy nebude z dlhodobého hľadiska fungovať. Musíme urobiť všetko, čo je v našich silách, aby sme našich hráčov poslali na nadchádzajúce reprezentačné akcie, ale, samozrejme, bez toho, aby to ohrozilo ich zdravie. Riziká musia byť maximálne minimalizované. Potrebujeme dobre premyslené hygienické koncepcie a pravidlá, ktoré každý musí dodržiavať. Nie sme zodpovední iba za naše kluby, ale aj za národné zväzy. Každý zväz si musí uvedomiť, že keď sa stane niečo zlé, spôsobí to škody hádzanej. Keď sa nebudú môcť hrať ligy, nebude to mať budúcnosť,“ uviedol pre agentúru SID Bob Hanning, ktorý je nielen manažérom špičkového klubu Füchse Berlín, ale zároveň aj viceprezidentom Nemeckého hádzanárskeho zväzu (DHB).

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.hsgnordhorn-lingen.de/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022