Načítavanie údajov ...

NHE: Boj o finále ako sa patrí, zhodli sa tréneri

Dramatická semifinálová séria play-off Niké Handball extraligy mužov 2021/2022 vyvrcholila v nedeľu podvečer v Trebišove, kde sa po záverečnom hvizde tešili hráči domáceho tímu HK Košice, ktorí zdolali MŠK Považská Bystrica 28:24 (12:12) a zabezpečili si postup do finále. „Predpokladal som sériu na maximálny počet piatich zápasov. Strach a peniaze som nikdy nemal, ale týmto hráčom dôverujem. Otázkou bolo, či to fyzicky vydržíme. Náročné to bolo nielen fyzicky, ale i psychicky a klobúk dole aj pred Považskou Bystricou, ktorá nás potrápila do maximálnej miery. Až na na jeden polčas na pôde súpera sa na to dalo pozerať. Myslím si, že to bola dobrá reklama hádzanej,“ uviedol košický kormidelník Martin Lipták.

Košičanov, ktorí už v 16. minúte pre červenú kartu prišli o Matúša Hriňáka, strelecky potiahol desaťgólový Patrik Hruščák. Práve jeho gól na 21:20 na začiatku 50. min naklonil skóre na stanu družstva HK, ktoré o všetkom rozhodlo v záverečnej desaťminútovke. Gólom Erika Ľocha a troma Ondreja Melicha odskočilo v 54. min na 25:21 a vedenie už nepustilo zo svojich rúk.

Považania v 42. min vyhrávali o dva góly 18:16 a vyzeralo to, že prvýkrát v tejto sérii by sa mohli presadiť hostia. V závere sa im však sen o zopakovaní finálovej účasti rozplynul. „Nevyužili sme nejaké šance, náš súper áno a to domácich nakoplo. Sériu sme si však užili. Bolo v nej veľa taktických ťahov i taktických protireakcií, ktoré bežný divák ani nepostrehne. Nemyslím si, že sme boli horší. Klobúk dole pred chlapcami, nemám im čo vyčítať. Bola to bitka so všetkým, čo k tomu patrí. Proti nám stál silný a skúsený súper, ktorého sme donútili k maximálnemu výkonu,“ poznamenal tréner MŠK Václav Straka po sérii, ktorá ponúkla dramatickosť, napätie, emócie, tvrdé súboje i atmosféru vďaka obom fanúšikovským táborom.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: https://www.facebook.com/marekfindrikfoto/

Najnovšie news

07. Oct, 2022

Zomrel Milan Sivák

S hlbokým zármutkom sme prijali správu, že nás vo štvrtok 6. októbra 2022 vo veku 60 rokov navždy…

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022